Zmarł egzorcysta wypędzający demony skarpetką Jana Pawła II

Opublikowano: 02.06.2023 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 3184

Diecezja bydgoska poinformowała o śmierci księdza kanonika Macieja Gutmajera. 77-letni kapłan był egzorcystą, który zasłynął z wykorzystywania skarpetki Jana Pawła II do wypędzania złych duchów.

Ksiądz Maciej Gutmajer zmarł w niedzielę 28 maja. Przeżył 77 lat. „Msza św. przy trumnie zmarłego kapłana w kościele Opatrzności Bożej sprawowana będzie w piątek, 2 czerwca, o godz. 15.00. Po niej możliwość osobistej modlitwy do godz. 18.00” – informuje diecezja bydgoska.

Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył będzie ksiądz biskup Krzysztof Włodarczyk. Msza pogrzebowa odbędzie się o godzinie 12.00 w sobotę 3 czerwca, w bydgoskim kościele Chrystusa Króla na Błoniu (ul. Lotników).

Ksiądz Gutmajer był na emeryturze. Proboszczem parafii Opatrzności Bożej w stolicy Kujaw był w latach 1986-2017. Urodził się 28 lipca 1946 roku, a święcenia kapłańskie przyjął 10 czerwca 1972 roku.

O księdzu Gutmajerze zrobiło się głośno, gdy w rozmowie z „Gazetą Krakowską” powiedział, że podczas egzorcyzmu używał skarpetki Jana Pawła II.

Kapłan opowiadał, że „dziewczyna gałki oczne miała wywrócone do góry, jej już w tym ciele nie było. W tamtej chwili był tylko szatan. Od razu rzuciła mi się do gardła”.

Wówczas ksiądz sięgnął po skarpetkę zmarłego papieża, którą miał ze sobą. „Wkładam jej tę relikwię pod głowę i rozlega się wściekły, męski głos: weź tego Janka, weź to białe, zabierz go, śmierdzi! To świętość szatanowi śmierdziała” – przekonywał.

Historia ta była wielokrotnie krytykowana przez innych kapłanów, którzy zwracali uwagę choćby na to, że w tamtym czasie papież Polak nie był jeszcze ogłoszony świętym.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Gazeta.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.