Zioła na migrenę

Opublikowano: 29.07.2018 | Kategorie: Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 962

Migrena jest silnym, rwącym bólem głowy, który trwa nieustannie przez kilka godzin lub nawet dni. Niejednokrotnie migreny są zjawiskiem, które w sposób szczególny utrudniają nam normalne funkcjonowanie. Migreny mogą mieć różny przebieg. Ból migrenowy może mieć charakter ostry lub tępy.

Mogą być ciągłe lub pulsujące. Zlokalizowane w jednym miejscu lub rozsiane na całej okolicy czoła oraz głowy. Najczęściej bóle migrenowe rozpoczynają się od okolicy skroniowej i szybko obejmują jedną połowę głowy. Nieraz rozszerza się na obie połowy lub atakuje naprzemiennie jedną lub drugą.

Niekiedy bóle migrenowe pojawiają się okresowo. W innych przypadkach bóle migrenowe mogą występować przewlekle. Migrena rozwija się nagle, gdy naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu. Są to dolegliwości, które wskazują na naczyniowe bóle głowy.

Migrena może występować w każdym wieku, ale najczęściej pojawia się miedzy 25 a 55 rokiem życia. Dolegliwość częściej dotyka kobiety. U różnych osób migrena jest wywoływana przez różnorodne czynniki, do których możemy zaliczyć zmiany hormonalne związane z cyklem miesiączkowym u kobiet, pogodę, ostre i drażniące światło, stres, zapachy, alkohol, czekoladę i niektóre pokarmy.

Naturalne metody leczenia migreny

Naturalne metody leczenia migreny ściśle powiązane są z naszą dietą. Prowadzenie dziennika spożywanych produktów szybko pozwoli nam ustalić, który z nich przyczynia się do wyzwolenia migreny. Kofeina jest bardzo pomocna w przerywaniu migren, ale jednocześnie bywa czynnikiem ją wywołującym. Powinna być wyłączona z naszej diety.

Zaleca się także unikanie serów, alkoholi, czy produktów mięsnych, a w szczególności tych produktów, które w swoim składzie zawierają azotany, sos sojowy i glutaminian sodu. Racjonalnie należy, także skomplementować się witaminami zwłaszcza witaminą A, gdyż mogą one przyczynić się do wystąpienia migren. Ból migrenowy zmniejsza seria fachowo wykonanych nakłuć akupunktury. Praktykowanie jogi i innych technik relaksacyjnych pozwala na ograniczenie zwiastunów przepowiadających migrenę. Masaże są, także jedną z metod, stosowaną od stuleci w łagodzeniu bólów migrenowych głowy. Masaż tylnej części karku, skóry głowy i twarzy powoduje rozluźnienie napiętych mięśni. Do wykonania masaży możemy użyć ziół na migrenę w formie olejków z szałwii lub róży.

Jak pozbyć się migreny przy pomocy ziół na migrenę?

Zioła na migrenę skutecznie łagodzą uciążliwe objawy. Do leczenia dolegliwości możemy wykorzystać zioła na migrenę, występujące w postaci tabletek lub kapsułek. Do ziół stosowanych na migrenę możemy zaliczyć złocień maruna inaczej zwany maruną, liść mięty, korę wierzby czy napary z rozmarynu. Zioło na migrenę w postaci maruny, przyjmowany codziennie w postaci kapsułek, zmniejsza u niektórych osób częstotliwość nieprzyjemnych napadów migreny. Herbatka z zioła na migrenę jakim jest liść mięty pieprzowej, pomaga w zwalczaniu nudności towarzyszących w migrenie. Rozmaryn lekarski to zioło na migrenę, które zwiększa miejscowo przepływ krwi. Olejek z zioła na migrenę, może być stosowany do masażu skroni przy bólach migrenowych głowy. Zioło na migrenę w postaci rozmarynu wykazuje działanie przeciwbólowe.

Odwary i nalewki z zioła na migrenę, sporządzone z kory wierzby działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Wierzba biała to zioło na migrenę, które dzięki zawartości salicylanów, skutecznie łagodzi bóle głowy oraz wszystkie bóle reumatyczne. Uszczelnia naczynia krwionośne i zapobiega nadmiernej krzepliwości krwi. W walce z migrenami pomocne będą, także zioła na migrenę medycyny tybetańskiej takie jak Agar 35 lub Jumar 25.

Domowe sposoby zapobiegania migrenie

Najlepszym sposobem zapobiegania migrenie jest zidentyfikowanie i unikanie w miarę możliwości czynnika wywołującego ją. Często prowadzony przez nas odpowiedni styl życia oparty na aktywności fizycznej, odpoczynku, oraz właściwym sposobem odżywiania, polegającym na wypracowaniu regularnego spożywania posiłków i niedopuszczaniu do odczuwania długotrwałego głodu, stanowi skuteczną, choć długą drogę zapobiegania migrenie. Jeżeli czujemy symptomy wskazujące na nadchodzącą migrenę, wówczas możemy unikać napadów bólów migrenowych przyjmując kwas acetylosalicylowy lub ibuprofen z kofeiną czyli szklanką coca-coli lub gorącej kawy. Należy także dużo odpoczywać, kładąc się w cichym i przyciemnionym pokoju.

Zdjęcie: Jerzy Gorecki (CC0)
Źródło: Ziola-Na.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.