Ziobro wziął pod lupę podżeganie do niszczenia zasieków

Opublikowano: 10.01.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 996

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zlecił prokuraturze przeprowadzenie nadzoru umorzenia postępowania w sprawie podżegania przez Bartosza Kramka do niszczenia zasieków na granicy polsko-białoruskiej w sierpniu 2021 roku.

Śledczy postawili przeciwko 13 osobom zarzuty związane ze zniszczeniem w sierpniu ub. roku fragmentu ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Jednym z podejrzanych jest Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog, który miał nawoływać do niszczenia zasieków. Do incydentu doszło przy granicy z Białorusią koło wsi Szymaki w województwie podlaskim. Na nagraniach umieszczonych w mediach społecznościowych widać grupę osób, która weszła na pas drogi granicznej, użyła nożyc do metalu, zaczepiła liny i próbowała rozerwać zasieki z drutu kolczastego ułożone na granicy Polski z Białorusią.

Część dochodzenia w tej sprawie, dotycząca podżegania do niszczenia mienia, została umorzona przez Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KWP w Białymstoku.

W niedzielę Prokuratura Krajowa poinformowała, że „Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro polecił zbadanie w trybie nadzoru umorzenia postępowania Prokuratury Rejonowej w Sokółce dotyczącego podżegania przez Bartosza K. do niszczenia zasieków na granicy polsko-białoruskiej”.

Na granicy Polski i Białorusi w ciągu ostatnich kilku tygodni zgromadziło się kilka tysięcy migrantów w nadziei na przedostanie się do krajów Unii Europejskiej. Polskie władze wzmocniły ochronę granicy, ściągnęły na nią wojsko i powstrzymują próby przedostania się nielegalnych migrantów na terytorium kraju. Warszawa oskarża Mińsk o kryzys migracyjny. Białoruś odrzuca te zarzuty, twierdząc, że Polska wydala migrantów siłą ze swojego terytorium.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pikpok 10.01.2022 18:28

    Należy zniszczyć te zasieki między Słowianami ! Wystarczy dogadać się z Białorusią i przestać pomagać usraelowi niszczyć inne kraje.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.