Ziobro nie stanie przed Trybunałem Stanu

Opublikowano: 27.09.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 457

Piechociński, Pawlak, Kopacz, Sikorski i Iwiński nie biorąc udziału w głosowaniu uratowali Ziobrę przed Trybunałem Stanu. Do pociągnięcia do odpowiedzialności byłego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego zabrakło 5 głosów.

Ziobro miał odpowiadać za przekroczenie uprawnień, nieuprawnione naciski na prokuratorów oraz złamanie prawa przy kierowaniu dwoma rządowymi zespołami powołanymi do zwalczania przestępczości. Platforma Obywatelska we wniosku złożonym jeszcze w 2012 roku zarzucała Ziobrze, że będąc ministrem sprawiedliwości naruszył konstytucję, ustawę o Radzie Ministrów oraz ustawy o działach administracji rządowej. Zarzuty były związane z głośnymi sprawami, którymi zajmował się Zbigniew Ziobro – śledztwem dotyczącym Barbary Blidy oraz prowokacją wymierzoną w wicepremiera Andrzeja Leppera.

Prawo i Sprawiedliwość wniosło o zwołanie konwentu seniorów. Zjednoczona Prawica była zdania, że materiał jest niepełny, ponieważ świadkowie obrony nie zostali przesłuchani. Ponadto PiS uważa, że działanie Platformy Obywatelskiej to zemsta polityczna, ponieważ głosowanie odbywało się na 30 dni przed wyborami parlamentarnymi.

W głosowaniu nie brali udziału między innymi premier Ewa Kopacz, wicepremier Janusz Piechociński, Radosław Sikorski, Andrzej Biernat i Waldemar Pawlak. Aby postawić Ziobrę przed Trybunałem Stanu wymagana była większość 2/3 głosujących. Za głosowało 276, przeciw 152, 2 posłów się wstrzymało. Zabrakło 5 głosów. Po głosowaniu na sali sejmowej można było usłyszeć wybuch radości Zjednoczonej Prawicy.

Autorstwo: MZ
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. MichalR 27.09.2015 09:22

  Absurdem jest dla mnie mieszanie polityków do sądzenia innego polityka

 2. argos1 27.09.2015 23:17

  …bo k@@wa k@@wie łba nie urwie…

 3. mackadmin 28.09.2015 08:20

  … za duzo g…wna by sie z worka rozsypalo po komnatach.

 4. Maximov 28.09.2015 09:42

  Dokładnie tak miało być.
  Spektakl dla publiczki trwa.
  Przecież nie zrobią swoim krzywdy…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.