Ziobro daje bezkarność

Opublikowano: 08.08.2022 | Kategorie: Prawo, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 761

Parę dni temu przez Sejm przeszła zaproponowana przez Ziobrę ustawa pozwalająca zamykać 10-letnie dzieci w poprawczakach. Co z takim „młodym mięskiem” zrobią kilkunastoletni pensjonariusze takich placówek, można się tylko domyślać.

Żeby jednak kilkunastoletni… Ta sama poprawka ustawowa zezwoliła również na to, żeby w poprawczakach siedzieli ludzi nie jak dotąd 21-letni, ale 24-letni. Dzieciaki odsiadujące wyroki z 24-letnimi zwyrolami mogą poruszać wyobraźnię każdego z wyjątkiem Ziobry, jego ludzi i posłów PiS oraz prezydenta.

Oczywiście dzieciaki nie będą wysyłane na gwałt do poprawczaków. Każdy sędzia, który podjąłby taki wyrok, spotkałby się z miażdżącą reakcją swojego środowiska. Po prostu byłby w nim nikim. Posłowie PiS głosujący za posyłaniem dzieci za kraty znów zostaną wybrani na posłów, przez swój bezmyślny elektorat.

Teraz Ziobro forsuje kolejne głupie pomysły zaostrzające kary. Ma więc być wyrok dożywocia bez możliwości wcześniejszego wyjścia. Klawiszy i osadzonych w więzieniach, na samą myśl o tym ogarnia strach. Człowiek z takim wyrokiem stanie się bowiem całkowicie bezkarny. Jeśli zabije strażnika i kilku więźniów, nie będzie mu groziło nic więcej niż kara, którą już ma. Głupim przepisem Ziobro pokazuje, gdzie ma życie ludzkie i dlaczego w dupie. A pisowski Sejm to i tak musi kupić.

Autorstwo: Tadeusz Jasiński
Źródło: Trybuna.info

11

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.