Zieloni i liberałowie domagają się wydalania imigrantów z Niemiec

Opublikowano: 22.09.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1312

Zieloni/Związek’90 i liberalna Wolna Partia Demokratyczna postulują zaostrzenie dotychczasowej polityki imigracyjnej przez swoich socjaldemokratycznych koalicjantów. Zmiany miałyby polegać przede wszystkim na ich sprawniejszym wydalaniu z kraju, bo jak na razie wiele osób po odrzuceniu wniosków o azyl dalej pozostaje na niemieckim terytorium.

Wspomniane ugrupowania są więc niezadowolone z opieszałości swoich koalicjantów z Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD). Kanclerz Olaf Scholz i politycy centrolewicy są ponaglani przez Zielonych/Związek’90, ponieważ wciąż nie zawarli umów repatriacyjnych z państwami Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Lider zielonych, Ricarda Lang, uważa za konieczne jak najszybsze rozwiązanie problemu imigrantów przebywających w Niemczech mimo nieprzyznania im prawa do azylu. W innym wypadku jej kraj nie będzie bowiem w stanie poradzić sobie z masowym napływem kolejnych obcokrajowców.

Minister finansów Christian Lindner z liberalnej Wolnej Partii Demokratycznej (FDP) zapowiedział już ograniczenie świadczeń socjalnych dla ubiegających się o azyl. Poza tym chciałby on uznania państw Afryki Północnej za bezpieczne, aby dzięki temu do swoich ojczyzn mogli być z powrotem odsyłani Algierczycy, Tunezyjczycy czy Marokańczycy.

Tylko w sierpniu bieżącego roku nielegalnie niemiecką granicę miało przekroczyć blisko 15 tys. osób, z kolei w pierwszym półroczu wnioski o azyl złożyło blisko 162 tys. imigrantów. Generuje to problemy zarówno na szczeblu federalnym, jak i wśród niemieckich samorządów.

Na podstawie: Politico.eu
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 22.09.2023 11:16

    Holland ma już trzecią część swego dzieła prawie gotową, tylko trzeba poczekać, jak ta idea nabierze w Niemczech barw. Ale jest czas. TRzeba nakręcić drugą część dzieła: “Łodzie na Morzu Śródziemnym”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.