Zgwałcona w pociągu na oczach zafascynowanych pasażerów

Opublikowano: 21.10.2021 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2244

Szok w Stanach Zjednoczonych po gwałcie na kobiecie dokonanym przy całkowitym braku reakcji pasażerów pociągu z Filadelfii. Większość z nich filmowała scenę i nikt w tym czasie nie zawiadomił policji. „Ludzie mieli telefony w rękach, będąc świadkami brutalnego przestępstwa, i przez 6 minut (tyle trwał gwałt) nikomu nie przyszło do głowy, żeby zadzwonić, tylko filmowano” – mówił Thomas Nestel III, miejscowy szeryf.

Podejrzany o ten gwałt, 35-letni Fiston Ngoy, molestował swoją współpasażerkę już kilkadziesiąt minut wcześniej, macał jej pierś, pośladki itd., lecz nie potrafiła się od niego uwolnić. Mężczyzna w końcu zdarł z niej ubranie i zgwałcił w obecności całego wagonu pasażerów, którzy tylko patrzyli i rejestrowali. Każdy sądził, że kto inny zajmie się zgłoszeniem i przypisywał sobie rolę dokumentalisty, a może chodziło o jakieś zbiorowe, niezdrowe podglądactwo, zastanawiają się media.

„Każdy, kto siedział w tym pociągu powinien obejrzeć się w lustrze i zapytać dlaczego nie interweniował, dlaczego nic nie zrobił?” – grzmiał w telewizji Timothy Bernhardt, komisarz policji z Filadelfii – „Jestem skonsternowany przez ogólny brak pomocy tej kobiecie.” Policja uważa, że gdyby gwałciciel natrafił na jakąś przeszkodę, np. w postaci jakiejś interwencji pasażerskiej, można było dramatu uniknąć.

Wydarzenie stało się okazją do roztrząsania roli portali społecznościowych i smartfonów w życiu Amerykanów, oraz natury poczucia rzeczywistości. Wielu filmowało z myślą o portalach i innych platformach komunikacji internetowej. Policja ma zamiar odszukać wszystkich takich nadawców. Sprawa zainteresowała wielu socjologów i psychologów społecznych.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 11 , średnia ocena wartości wpisu: 4,45 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. duchtesciowej 21.10.2021 12:11

  Teraz wszyscy lewo-szczęśliwi powinni walnąć na fejsa nakładkę “black lives matter” … No i koniecznie zakaz aborcji, to dla tych z drugiej strony, że poczęte życie jest ważne.

 2. Doctor Who 21.10.2021 15:45

  Odpowiem panu Timothy. Ludzie zostali przekonani, że bierność jest cnotą. Ustawiło ich to w roli obserwatora. Policja ma zadbać o przestrzeganie prawa. To niech dba, nic mi do tego. Nie było na miejscu tych nielicznuch jednostek umiejących podjąć jakieś działania. Nawet takie jak telefon na policję. Wymaganie od ludzi aktywnego działania po latach skutecznego prania mózgu to głupota. Teraz bardziej dosadna odpowiedź dla pana Timothyego. Przekonaliście nas, że policja i tylko policja ma pilnować porządku. Jak widać kłamaliście. Nie umiecie tego robić zawsze i wszędzie. Czas panie Timothy na poniesienie konsekwencji. Jako przyuczony do roli obserwatora, oczekuję na wniesienie oskarżenia wobec policji. Gwałt, cóż był. Ważne, ze macie się czym zająć.

 3. vannamond 21.10.2021 16:51

  Imperium zla

 4. Punkt Zero 22.10.2021 09:45

  Ale jaja :))) cały wagon grzechu. To tak odrealnione że aż piękne…
  Ludzie są już praktycznie pół robotami sterowanymi poprzez smartfon.

 5. drakonos 22.10.2021 11:13

  Tylko nikt nie bierze z komentujących, autorów artykułu pod uwagę faktu, że ludzie mogli myśleć, że gwałt jest udawany dla beki i wyświetleń na TikTok

  Jeżeli w mediach ludzie ciągle widzą jakieś prowokacje organizowane przez TikTokerów to później nie reagują na prawdziwe zagrożenie bo myślą, że to wszystko jest udawane i gdzieś jest ukryta kamera.

 6. Punkt Zero 22.10.2021 15:20

  6 minut to za długo jak na tiktoka :))))) mogli zaczaić, że coś jest nie tak buahahahahaha

 7. drakonos 22.10.2021 16:45

  na tik tok walisz najlepsze kawałki z całego materiału. nikt nie wrzuca bez obróbki, cięć bo by było nudno.

  ja uważam, że ludzie myśleli, że to dla beki jest. Pomyśleli, że nikt normalny by nie gwałcił w obecności świadków 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.