Zgon w Szarowoli

Opublikowano: 27.03.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 860

80 lat temu, 7 kwietnia i 2 lutego 1943 roku, Niemcy dokonali pacyfikacji wsi Szarowola w gminie Tomaszów Lubelski. Była to akcja odwetowa Niemców za stawianie oporu przez miejscową ludność i wspieranie i udział w oddziałach partyzanckich. To czas, kiedy hitlerowcy dokonywali wysiedleni, wsi na Zamojszczyźnie. Wydarzenie to bardzo mocno odcisnęło się w życiu miejscowej społeczności. Dzisiaj żyje już niewiele osób, które tego doświadczyły, ale potomkowie z przejęciem opowiadają o tragedii, która dotknęła ich rodziny. Reportaż radiowy Mariusza Kamińskiego z Radia Lublin.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.