Zestrzelą samoloty cywilne naruszające przestrzeń Rosji

Opublikowano: 27.02.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1075

Premier Rosji Michaił Miszustin podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym rosyjskie Siły Zbrojne mają prawo zestrzelić samoloty cywilne, które naruszyły granicę kraju bez podania przyczyny. Dokument w tej sprawie został opublikowany w środę 26 lutego na oficjalnym portalu informacji prawnej.

Rozporządzenie zatwierdza nowe zasady użycia broni w ramach ochrony rosyjskiej granicy w przestrzeni powietrznej. Jak zaznaczono, jeśli granicę narusza wojskowy statek powietrzny, który nie chce odpowiadać na sygnały wizualne czy radowe, również może zostać zestrzelony.

„Jeśli samoloty, które naruszyły granicę, odmawiają wypełniania przekazywanych poleceń radiowych czy sygnałów wizualnych odnośnie lądowania lub odmawiają podporządkowania się bez podania przyczyn, to używana jest broń i technika bojowa dyżurujących sił – w przypadku posiadania informacji, że na pokładzie takiego samolotu nie ma pasażerów” – napisano w tekście dokumentu.

Oprócz tego rozporządzenie zezwala na zestrzelenie porwanych rosyjskich statków powietrznych bez zakładników, które odmawiają zejścia do lądowania.

W 1983 roku został wprowadzony zakaz zestrzelania samolotów pasażerskich po międzynarodowym skandalu, kiedy Siły Powietrzne ZSRR zestrzeliły południowokoreański Boeing 747, na pokładzie którego znajdowało się 269 osób.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,60 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o