Zełenski przyjedzie do Polski podpisać umowę dwustronną

Opublikowano: 29.03.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 6107

W najbliższym czasie możemy spodziewać się wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie. Według nieoficjalnych informacji, podczas spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą ma zostać podpisana ważna umowa dwustronna.

O tym, że Zełenski wybiera się do Warszawy, mówią oficjalnie polscy politycy. Jak tłumaczą, ze względów bezpieczeństwa dokładny termin nie będzie podawany do publicznej wiadomości. Nieoficjalnie mówi się, że nastąpi to w kwietniu.

Jak podaje „Fakt”, planowane jest podpisanie nowej, dwustronnej umowy między Polską a Ukrainą, która ma „zacieśnić współpracę między naszymi krajami”.

Ma to być pierwsza wizyta Zełenskiego w Polsce „na pełną skalę” od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji. Prezydent Ukrainy w Polsce w międzyczasie bywał, ale przejazdem. Raz, gdy wybierał się do Stanów Zjednoczonych, gdzie spotkał się z prezydentem Joe Bidenem i wygłosił przemówienie w Kongresie. Innym razem, gdy wracał z Brukseli – zatrzymał się wówczas na kilka godzin w Rzeszowie i rozmawiał z Dudą.

Zełenski z kolei wyznał, że w poniedziałek wieczorem rozmawiał z Dudą telefonicznie. Prezydenta RP zapoznał z najważniejszymi wydarzeniami na froncie. Zdradził też, że obydwie strony szykują się do „czegoś nadzwyczajnego”.

Jakiś czas temu Jakub Kumoch, ówczesny prezydencki minister, zdradził, że Polska i Ukraina pracują nad umową, której efektem miałoby być prowadzenie wspólnej polityki i zrównanie praw obywateli oraz podmiotów gospodarczych obu krajów.

Autorstwo; KM
Na podstawie: Fakt.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. sanchop 30.03.2023 00:23

  Jak teraz byłem w Polsce to widziałem takie dziury w drodze jak na wioskach ukraińskich pół metra na metr i 30 centymetrów głębokie. Jeszcze rok pomocy i ich dogonimy w liczbie dziur na kilometr kwadratowy 🤣
  Wiwat pis, wiwat konfederacja, wiwat inne partie co zmieniają nazwy aby ludzie się nie kapnęli!!!

 2. kufel10 30.03.2023 04:53

  Ale po co przyjeżdża? Na interii codziennie widać nagłówki jak to rosjanie są głupi i mają tylko straty a ukry bohaterskie i strącają ruskie migi słoikami po ogórkach. Palete słoików z marmoladą im wysłać to załatwią batalion czołgów i do poniedziałku ogłoszą zwycięstwo. O co tu chodzi?

 3. Fenix 30.03.2023 08:47

  Kiedy Putin przyjedzie do Polski zacieśnić współpracę , podpisać umowę pokojową dwustronną między Polską i Rosją?

 4. Kaczor3333 30.03.2023 11:05

  …a przywiezie granatnik bliższemu kulturowo Polakom prezydenta?

 5. adambiernacki 30.03.2023 19:19

  Pamiętajmy, że Rosjanie walczą tam za nas z oddziałami SS Galizien 😉

 6. sanchop 01.04.2023 08:49

  Adambiernacki, te bojówki najczęściej są na tyłach, jakby poborowym z łapanek zachciało się odwrotu, oni są od strzelania do ukrainców te “potomki wikingów”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.