Zełenski delegalizuje partie opozycyjne i przejmuje ich majątki

Opublikowano: 23.06.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1657

Władze ukraińskie zdelegalizowały główną partię opozycyjną w kraju i zajęły cały jej majątek, po raz kolejny podważając tezę, że prezydent Zełenski stoi na czele państwa demokratycznego.

https://www.youtube.com/watch?v=M-RQHHibces

Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało o tym za pośrednictwem „Facebooka”, ujawniając, że partia Opozycyjna Platforma – Za Życie została zlikwidowana, a jej aktywa, pieniądze i własność przeszły na własność państwa. Wcześniej, w marcu, działalność partii została zawieszona po oskarżeniach o współpracę z Rosją i „antyukraińskość”.

Delegalizacja oznacza, że główna opozycja polityczna Zełenskiego została wyeliminowana. OPZŻ była drugą co do wielkości partią w kraju, a jej popularność przewyższyła w zeszłym roku popularność Sługi Narodu – partii Zełenskiego.

Jej przywódca Wiktor Medwedczuk, który twierdzi, że stara się jedynie dbać o interesy narodu ukraińskiego dążąc do poprawy stosunków z Rosją, został w zeszłym miesiącu umieszczony w areszcie domowym. W komunikacie stwierdzono, że partia jest podejrzana o działania mające na celu „podważenie suwerenności” Ukrainy. Z tego samego powodu władze zakazały już działalności 10 innych opozycyjnych partii politycznych.

W zeszłym miesiącu prezydent Zelensky podpisał ustawę, która dawała zielone światło do delegalizacji każdej partii kwestionującej politykę rządu wobec inwazji rosyjskiej, upoważniając sądy do zajmowania aktywów bez prawa do odwołania.

Podczas gdy partie opozycyjne są likwidowane, Ukraińcy, którzy angażują się w działalność opozycyjną, są również łapani i aresztowani przez uzbrojonych ludzi ze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Ukraina próbuje także ekstradycji i uwięzienia obywateli mieszkających w innych krajach europejskich, jeśli krytykują oni Zełenskiego.

Autorstwo: Paul Joseph Watson
Źródło zagraniczne: Summit.News
Źródło polskie: WolneMedia.net

24

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. andi170 23.06.2022 12:23

  Faszyzm w czystej postaci to UKRAINA.

 2. galacticjoel 23.06.2022 14:01

  [Benjamin Fulford] Zachodnia finansowa halucynacja rozbija się o rzeczywistość

  https://meditation539.com/2022/06/23/benjamin-fulford-zachodnia-finansowa-halucynacja-rozbija-sie-o-rzeczywistosc/

 3. Virgo_Snake 23.06.2022 17:31

  Dać klaunowi zapałki to sobie perukę podpali.
  Na koniec będzie mu łyso.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.