ZEA tworzy drony do zwiększania ilości opadów

Opublikowano: 20.03.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 926

Od dronów obserwacyjnych, przez drony do działań zbrojnych, po drony ze sztuczną inteligencją i od drony dostarczające drony, wydaje się, że co roku programiści technologiczni i inżynierzy wymyślają jakieś nowe, nieoczekiwane zastosowanie dla bezzałogowych pojazdów powietrznych przybliżając ludzkość do realizacji dystopijnego scenariusza Skynetu, w którym roboty rządzą na nieboskłonie.

Właśnie to przychodzi na myśl w przypadku najnowszego projektu drona ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Niezwykle bogate królestwo naftowe i gazowe opracowuje „drony inżynierii pogodowej”, które mogą wytwarzać opady deszczu lub zmieniać wzorce pogodowe.

Technologia ta jest opisywana jako skupiająca się na zdolności dronów do wywołania wyładowań elektrycznych podczas unoszenia się w chmurach. Podczas gdy Zjednoczone Emiraty Arabskie już inwestują w inne technologie zasiewania chmur ze względu na ich średnie opady wynoszące zaledwie 100 mm rocznie, to obecnie poszukują wielu sposobów zasiewania i zasadniczo „projektowania” zachowań chmur.

Ładunek elektryczny teoretycznie pozwala maleńkim kropelkom wody obecnym w chmurach na „zlewanie się i sklejanie”, aby urosnąć na tyle duże, że spadną jako krople deszczu.

Oczekuje się, że brytyjski zespół naukowców pokieruje inicjatywą we współpracy z rządem ZEA. Arab News donosi dalej, że „Zjednoczone Emiraty Arabskie zapłaciły brytyjskiemu zespołowi 1,4 miliona dolarów za przetestowanie, w jaki sposób ładunek elektryczny może rozszerzać i łączyć kropelki wody, aby przekształcić je w opady deszczu”.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są faktycznie znane z obfitości chmur każdego dnia, jednakże rzadko powodują one opady.

Na podstawie: ArabNews.com
Źródło oryginalne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.