Ze stacji kolejowej uprowadzono 32 osoby

Opublikowano: 10.01.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2911

Uzbrojeni w karabiny AK-47 napastnicy uprowadzili co najmniej 32 osoby ze stacji kolejowej w położonym na południu Nigerii stanie Edo.

Ofiarami byli głównie ludzie czekający na pociąg z Igueben do Warri w sąsiednim stanie Delta. Świadkowie zajścia dodają, że napastnicy strzelali sporadycznie w powietrze podczas ataku w sobotę wieczorem, zanim schwytali zakładników i zabrali ich do pobliskiego lasu. „Stacja kolejowa została zamknięta, siły bezpieczeństwa i lokalni myśliwi szukają zakładników” – poinformował rzecznik władz stanowy Chris Osa Nehikhare.

Naoczni świadkowie twierdzą, że niektórzy z tych, którzy uciekli przed napastnikami, odnieśli rany postrzałowe. Podobno napastnicy wypuścili również dwoje dzieci.

Do incydentu doszło w czasie, gdy Nigeria przygotowuje się do lutowych wyborów parlamentarnych. Kwestia bezpieczeństwa jest jednym z głównych tematów kampanii wyborczej.

W grudniu 2022 r. połączenie kolejowe między stolicą Nigerii, Abudżą, a północnym miastem Kaduna wznowiło działalność po dziewięciu miesiącach zamknięcia. Połączenie zawieszono po zuchwałym porwaniu pociągu dużych prędkości, w wyniku którego zginęło co najmniej ośmioro pasażerów, a dziesiątki innych zostały porwane. Zakładników zwolniono kilka miesięcy później.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Autorstwo: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.