Zdymisjonowany szef kazachskiej bezpieki przyjacielem Huntera Bidena

Opublikowano: 10.01.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1383

Szef kazachskiej bezpieki Karim Massimov, zdymisjonowany w związku z trwającymi rozruchami w tym kraju a następnie oskarżony o zdradę stanu, według plików znajdujących się na komputerze syna obecnego prezydenta USA Huntera Bidena, był jego bliskim przyjacielem.

16 kwietnia 2015 roku w czasie kiedy Joe Biden był wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych jego syn Hunter zorganizował w waszyngtońskiej restauracji Cafe Milano, znanej z obsługiwania dyplomatów, polityków, lobbystów, dziennikarzy, artystów i innych ważnych osobistości, kolację dla swoich przyjaciół i partnerów biznesowych. Zaprosił wówczas na nią m.in. rosyjską miliarderkę Jelenę Baturinę i jej męża, byłego mera Moskwy Jurija Łużkowa, prezesa największego banku w Kazachstanie Marca Holtzmana, dyrektora firmy Burisma Wadima Pożarskiego, 3 osoby ze Światowego Programu Żywnościowego, 3 ambasadorów, w tym ambasadora Meksyku, swojego ojca, oraz kilka innych, mniej ważnych osób. Według niepotwierdzonych informacji był tam wówczas również sam Massimov, w owym czasie premier Kazachstanu.

Syn ówczesnego amerykańskiego wiceprezydenta był wówczas powiązany z Massimovem zarówno na polu towarzyskim jak i biznesowym.

Hunter Biden w latach 2012-2014 pracował jako pośrednik, pomagając kazachskiemu oligarsze Kenesowi Rakiszewowi w jego inwestycjach na terenie Stanów Zjednoczonych.

Syn amerykańskiego polityka, według doniesień Daily Mail, miał udać się do Kazachstanu, aby prowadzić tam rozmowy biznesowe z Rakiszewem, blisko powiązanym z reżimem Nazarbajewa. Rakiszew chciał część swojej fortuny zainwestować w Nowym Jorku oraz Waszyngtonie. Hunter przekonywał go aby ten zainwestował w firmę wydobywczą z Nevady. Ostatecznie Kazach zainwestował 1 milion dolarów w działalność córki Johna Kerry’ego, sekretarza stanu w administracji Obama-Biden. Rakiszew wiele lat wcześniej zasłynął tym, że pomógł swojemu koledze, Timurowi Kulibajewowi, zięciowi Nursułtana Nazarbajewa, wykorzystać jedną z firm zarejestrowanych na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych w zakupie posiadłości od Księcia Andrzeja za kwotę 15 milionów funtów.

Oligarcha ten był tak blisko powiązany z synem Joe Bidena, że nazywał go swoim bratem. Syn amerykańskiego wiceprezydenta m.in. jadał z kazachskim biznesmenem obiady w luksusowych waszyngtońskich oraz nowojorskich restauracjach. Rakiszew był wówczas bliskim współpracownikiem Massimova, ówczesnego premiera Kazachstanu.

Fakt, że szef kazachskiej bezpieki w czasie trwania protestów, był powiązany bezpośrednio z amerykańskimi elitami politycznymi każe nam podejrzewać, że mógł on mieć coś wspólnego z kolejną kolorową rewolucją, która przetacza się przez obszar byłego Związku Radzieckiego. Nawet jeżeli bezpieka pod jego przywództwem nie zorganizowała ani nie zainspirowała tej rewolty to mogła przymknąć oko na przygotowania do niej.

Fakt, że amerykańska ambasada w Kazachstanie 15 grudnia 2021 roku ostrzegała swoich obywateli, że w tym kraju dojdzie do protestów grup opozycyjnych związanych z prozachodnim oligarchą Mukhtarem Abliazowem i wymieniając potencjalne ogniska zapalne masowych rozruchów ostrzegła swoich obywateli przed przebywaniem w ich pobliżu, każe nam podejrzewać, że Amerykanie co najmniej doskonale wiedzieli o tym co będzie planowane w najbliższym czasie. A jeżeli Amerykanie o tym wiedzieli a kazachska bezpieka nie lub najzwyczajniej w świecie zlekceważyła przyszłe protesty, mimo, że ambasada USA ostrzegała przed możliwym rozlewem krwi, to właśnie KNB (Komitet Bezpieczeństwa Narodowego) rządzone przez Massimova ponosi za nieopanowanie rozruchów i późniejszych aktów terroru pełną odpowiedzialność.

Autorstwo: Terminator2019
Źródło: WolneMedia.net

Źródłografia

1. https://kz.usembassy.gov/demonstration-alert121521/

2. https://amp.tvn24.pl/swiat/kazachstan-zamieszki-karym-masymow-byly-premier-zatrzymany-5552111

3. https://www.christopherfountain.com/blog/2020/10/17/it-doesnt-matter-joe-could-be-strapped-into-a-straight-jacket-and-wheeled-off-stage-at-the-next-debate-and-the-trump-haters-would-still-give-him-their-vote

4. https://nypost.com/2021/05/28/joe-biden-regular-at-dc-hotspot-where-he-met-hunters-associates/

5. https://www.cafemilano.com/about/

6. https://www.bbc.com/news/world-asia-59922258

7. https://www.abc.net.au/news/2022-01-09/kazakhstan-detains-ex-security-chief-as-russian-troops-arrive/100746076

8. https://nypost.com/2021/05/26/hunter-biden-arranged-secret-dinner-with-business-partners-and-vp-joe/amp/

9. https://www.dailymail.co.uk/news/article-8861953/Photo-shows-Joe-Biden-son-Hunters-business-partner-Kazakhstan.html

10. https://thehill.com/policy/international/588848-kazakhstan-former-intelligence-chief-arrested-for-suspicion-of-treason


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.