Zdjęcia tajnych amerykańskich budynków rządowych

Opublikowano: 16.02.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 440

Portal Intercept został stworzony w celu publikacji materiałów dostarczanych przez Edwarda Snowdena, wśród nich niedawno pojawiły się zdjęcia siedzib najtajniejszych instytucji Stanów Zjednoczonych.

Autorem zdjęć jest fotograf, Trevor Paglen, który na podstawie listy Snowdena ze śmigłowca sfotografował wymienione tam budynki.

“Logiką organizacyjną aparatu śledzenia naszego narodu jest niewidzialność i sekretność, jego operacje mają jednak miejsce w realnym świecie. Programy cyfrowej obserwacji potrzebują swoich centrów informacyjnych, instytucje monitorujące znajdują się w istniejących fizycznie budynkach, systemach śledzenia bazujących na technologia, osobach i szerokiej sieci niezbędnych materiałów, w które one się zaopatrują. Patrzymy tutaj na konkretne miejsce, dzięki czemu możemy sobie uzmysłowić wielkość infrastruktury szpiegowskiego Stanów Zjednoczonych” – powiedział Paglen.

Autor: Victor Orwellsky
Zdjęcia: Paglen/Intercept
Źródło: Kod Władzy


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. agama 16.02.2014 18:55

  Supertajne, a dostał się tam śmigłowiec?

 2. K. 17.02.2014 09:42

  Przeraża mnie przebiegłość takiego myślenia.

  No dobrze, napiszę coś więcej, żeby nie było, że tylko sobie bezmyślnie krytykuję. No więc, jak by to niby miano uniemożliwić dostawanie się tam śmigłowców?
  – Zamknąć strefą powietrzną? — Najlepszy pomysł, żeby pokazać, gdzie jest coś tajnego.
  – Zestrzeliwać wszystkie śmigłowce przelatujące w pobliżu? (sic!) — Pewnie skończyło by się tym, że przebiegli Amerykanie stwierdziliby, że w pobliżu jest baza terrorystyczna i trzeba by obiekt “zwinąć”.
  – Zakłócać aparaturę? — Kolejny świetny pomysł, żeby pokazać, gdzie jest coś tajnego.
  – Używać supertajnej aparatury do prania mózgów załodze helikoptera na odległość? A może wypuszczać Godzillę? …

 3. FreeG (korektor i moderator WM) 17.02.2014 10:29

  Miejsca są tak tajne, że można sobie liczyć samochody na Google Maps.

  Bo nie o “tajność” samego obszaru, czy budynku tu chodzi.

 4. agama 17.02.2014 14:36

  A o co chodzi? Jaka pewność, żę google maps nie jest manipulowana? Widocznie najtajniejsze te budynki ich nie są, chyba że te podziemne, jakie ma CIA. Jak tak se każdy może podlecieć z aparatem, to i równie dobrze z bombą.

 5. FreeG (korektor i moderator WM) 17.02.2014 15:01

  Nikomu nic nie da oglądanie samego budynku, miejsca w których one stoją nie są tajne, organ państwowy jaki je wynajmuje nie robi tego w tajemnicy. To są ogromne miejsca pracy tysięcy ludzi z krwi i kości, również sprzątaczek, magazynierów, serwisantów, kucharzy, nie tylko tajnych agentów. Nawet jeśli część obiektów dopiero teraz została opisana, to również oglądanie danej budowli należy traktować jedynie jako bezwartościową ciekawostkę.

 6. K. 18.02.2014 08:02

  @agama, może dlatego były tajne? Czy dokładniej — ich przeznaczenie było tajne, jak już musimy się czepiać szczegółów. 😉

  @FreeG, dla nas to ciekawostka, ale Amerykanie sobie mogą pod nimi poprotestować. 🙂 Ewentualnie, jakiś debil może próbować to wysadzić.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.