Zbudują wielki most nad Morzem Czerwonym

Opublikowano: 09.04.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 502

Król Arabii Saudyjskiej, Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, wraz z prezydentem Egiptu ogłosił plany budowy gigantycznego mostu, który zapewni szereg korzyści obu państwom. Będzie to pierwsza droga lądowa, łącząca świat arabski w Afryce Północnej z Bliskim Wschodem.

Jak podają media, most otrzyma nazwę na cześć króla Salmana i ma przede wszystkim wesprzeć handel między Arabią Saudyjską a Egiptem. Będzie on stanowił również ważny węzeł komunikacyjny, który pozwoli na szybką podróż między regionami i połączy ze sobą państwa arabskie, eliminując konieczność przemieszczania się przez Izrael.

Król Arabii Saudyjskiej nie ujawnił zbyt wielu informacji ale wiadomo, że plan budowy wielkiego mostu nad Morzem Czerwonym był ogłaszany w przeszłości kilkakrotnie lecz za każdym razem pozostawał na etapie projektu. Konstrukcja może powstać w Cieśninie Tirańskiej i połączy Nabq, dzielnicę egipskiego miasta Sharm el-Sheikh, z saudyjskim Ras Hamid. Jej długość wynosiłaby zatem kilkanaście kilometrów.

Z dotychczasowych informacji wynika, że wybudowanie takiego mostu może pochłonąć od 3 do 5 miliardów dolarów. Król Salman przebywa teraz w Egipcie, gdzie zapowie współpracę z Egiptem w wielu innych dziedzinach. Będą to między innymi porozumienia handlowe i militarne – Egipt jest obecnie ważnym sprzymierzeńcem Arabii Saudyjskiej i prawdopodobnie udzieli większego wsparcia w konflikcie jemeńskim.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Mirror.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.