Zbudował schody w parku za 550 dolarów

Opublikowano: 21.07.2017 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 533

Adi Astl, emerytowany mechanik z Toronto w Kanadzie, na własny koszt (550 dolarów kanadyjskich) zbudował schody o wysokości 8 stopni w miejskim parku. Ratusz twierdzi, że nie powinien tego robić, tylko poczekać aż miasto samo zajmie się sprawą i postawi schody w ramach projektu o wartości 65 000 dolarów kanadyjskich. Astl, gdy usłyszał kwotę, za jaką miasto miało zbudować schody, pomyślał, że chyba chciało tam zrobić windę.

Mężczyzna zatrudnił do pomocy bezdomnego i w ten sposób we dwóch uporali się z pracą w kilka godzin. Urzędnicy twierdzą, że schody Astla trzeba będzie teraz rozebrać, bo nie spełniają standardów określonych prawnie (niebezpieczna poręcz, nierówne nachylenie i brak fundamentów). Na razie zamknięto je taśmą.

W Tom Riley Park w Etobicoke znajduje się ogródek uprawiany przez mieszkańców okolicy, do którego prowadzi dość stroma ścieżka. Astl mówi, że wiele osób skarżyło się na to miejsce, niektórzy się nawet przewracali. W zeszłym roku ktoś złamał nadgarstek. Bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze, twierdzi Astl.

Burmistrz Tory przyznał, że kwota podawana przez ratusz jest kosmiczna. Nie uzasadnia to jednak obchodzenia przepisów przez osoby prywatne i branie sprawy w swoje ręce.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska-Augustyniak
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 21.07.2017 17:09

    I tak wygląda chory kraj. A takich ludzi chciałbym aby było jak najwięcej. W sumie najlepiej by było jakby większość spraw lokalnych ludzie brali w swoje ręce.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.