Zbrodnia wraca, nie daje spać, ani żyć…

Opublikowano: 22.02.2025 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1027

Już w listopadzie 2023 roku odnotowano w armii izraelskiej co najmniej 6 przypadków samobójstw spowodowanych stresem. Według bieżących danych MEMO (Middle East Monitor), aktualna liczba może być znacznie wyższa, skoro 10 000 żołnierzy IDF uznanych jest za niezdolnych do pełnienia służby z uwagi na głębokie urazy psychiczne.

Działania wojenne są głównym źródłem załamania psychicznego wśród żołnierzy. Doświadczenia w Gazie i Libanie są główną przyczyną niewydolności. Wprawdzie wstrzymane są tymczasem operacje wojskowe w obu obszarach, IDF znajduje się w obliczu nowego kryzysu – kondycji psychicznej armii. Władze armii Izraela nie publikują danych o samobójstwach, jedynie wiadomo z danych Ministerstwa Bezpieczeństwa, że w czynnej służbie widnieje 170 000 żołnierzy.

Przedłużające się działania wojskowe pozostawiające negatywne piętno na psychice uczestniczących w masakrach, musi mieć znaczną skalę, skoro odnotowuje się deficyt psychoterapeutów. W raporcie mowa jest o 6 000 żołnierzy jako nowych przypadkach, niezdolnych do wznowienia służby, gdyż figurują w tej liczbie jako pacjenci programu prowadzonego przez organizację zajmującą się przypadkami PTSD.

Szacuje się, że przynajmniej jedna trzecia żołnierzy dotknięta jest w różnym stopniu syndromem psychicznych urazów wojennych. Nie radząc sobie z nim indywidualnie, szukają pomocy w psychoterapii, która jest co najwyżej przejściowym załagodzeniem stanu psychicznego. Psycholog, czy psychiatra przyzna: co oczy widziały, pamięć zarejestrowała, tego pogawędką trwale nie zniweluje się, ani załagodzi środkami otępiennymi, czy przejściowo rozweselającymi.

Zbrodnia wraca, nie daje spać, ani żyć. Krajowy Ośrodek Leczenia PTSD i Departament ds. Weteranów w USA podają na oficjalnej stronie, że na tymczasową poprawę radzenia sobie z zespołem rozchwianej psychiki po doświadczeniach współczesnej wojny może liczyć 42 pacjentów na 100. Na ogół nie są w stanie podjąć pracy, wrócić w kręgi znajomych, prowadzić życie rodzinne. Chęć odreagowania na doświadczenia z frontu wyzwala żądzę mocnych wrażeń, stąd ofiary prowadzą ryzykanckie życie, nieustannie poszukując źródła autodestrukcji.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com, Research.va.gov
Źródło: wolnemedia.net

image_pdfimage_print

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. lelos2 22.02.2025 13:04

    W końcu jakieś dobre wiadomości z państwa położonego w Palestynie, oby tak dalej !

  2. Bruce Lee 22.02.2025 16:45

    „Co się zobaczyło,tego się nie odwidzi”.
    Kilka razy byłem na strzelnicy.
    To nie jest ”sport”dla gentelmenów.
    Raczej dla typów z pod ciemnej gwiazdy,
    szukających mocnych wrażeń.
    „Akcja wywołuje reakcję”..
    …jak mawiają filozoficznie niektórzy
    policjanci..
    Skutki miewają na ogół swoją przyczynę/y…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.