Zboże z Ukrainy zalega w magazynach. Cierpią polscy rolnicy

Opublikowano: 14.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1451

Były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski po raz kolejny ostrzega przed konsekwencjami magazynowania ukraińskiego zboża w naszym kraju. Ma ono obecnie zalegać w polskich magazynach, dlatego firmy obracające zbożem nie chcą kupować go od polskich rolników. Poseł Prawa i Sprawiedliwości nie wierzy też w możliwość wyeksportowania ukraińskich produktów.

W ubiegłym tygodniu Ardanowski pierwszy raz podniósł kwestię polskiego pośrednictwa w eksporcie ukraińskiego zboża. Mówił wówczas, że Polska nie posiada odpowiedniej infrastruktury, aby pomóc w jego sprzedaży choćby do Afryki. Z tego powodu płody rolne zalegają w polskich magazynach i przyczyniają się do dalszej zapaści naszego rolnictwa.

Teraz były minister rolnictwa udzielił wywiadu Radiu Maryja. Stwierdził w nim między innymi, że „naiwnością i utopią” jest przekonanie o możliwości przetransportowania ukraińskiego zboża, które dotąd było eksportowane za pośrednictwem ukraińskich portów znajdujących się nad Morzem Czarnym.

Nasz kraj nie posiada bowiem odpowiedniej infrastruktury, pozwalającej właśnie na pomaganie Ukrainie w sprzedaży jej płodów rolnych. Nie jesteśmy również w stanie w szybkim tempie jej wybudować.

Oznacza to problemy dla polskich rolników. Zdaniem Ardanowskiego dużo tańsze ukraińskie zboże zalega obecnie w polskich magazynach i elewatorach, stąd też pośrednicy handlowi nie kupują płodów rolnych od naszych producentów. Tymczasem w praktyce w naszym kraju już zaczęły się żniwa.

Szef prezydenckiej rady ds. rolnictwa i rozwoju wsi skrytykował przy tej okazji Komisję Europejską. Zarzuca jej udzielanie dobrych rad, nie przekładających się jednak w żaden sposób na realną pomoc dla Polski.

Na podstawie: RadioMaryja.pl, DoRzeczy.pl
Źródło: Autonom.pl

13

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sga 14.07.2022 11:32

    obszarnicy to niech sobie zrobia swoje magazyny i maja z glowy i panstwo i ukrow.
    a biedniejsi spolki magazynowe.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.