Zbiórka podpisów pod projektem ustawy o dobrowolnym ZUS-ie

Opublikowano: 09.11.2022 | Kategorie: Gospodarka, Prawo

Liczba wyświetleń: 837

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz poinformował o zbiórce podpisów pod projektem ustawy wprowadzającej dobrowolny ZUS dla wszystkich przedsiębiorców.

Dyrektor Generalny Biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Marek Woch napisał na „Facebooku”: „Jest to inicjatywa organizacji zrzeszonych w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Powstał już Komitet inicjatywy obywatelskiej dotyczącej dobrowolnej składki na ZUS, do którego wszedł Paweł Kukiz”.

Wedle prawa stanowionego, aby mógł być procedowany w Sejmie, projekt musi zostać wsparty przez co najmniej 100 tysięcy osób.

Zbiórka podpisów pod projektem ustawy wprowadzającej dobrowolny ZUS znajduje się pod tym linkiem. Z kolei tabela do zbierania podpisów w sprawie projektu ustawy jest dostępna tutaj.

Adam Abramowicz stwierdził, iż wprowadzenie dobrowolnej składki na ubezpieczenie emerytalne przy zachowaniu obowiązku składki na ubezpieczenie zdrowotne doprowadzi m.in. do wyjścia wielu firm z szarej strefy.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Facebook.com, Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.