Zawodnik RPA rasistowsko obraził Anglika

Opublikowano: 23.10.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1800

Jeszcze nie tak dawno, każdy by uznał, że „rasista” z RPA był biały, a gracz angielski czarnoskóry. Tymczasem było odwrotnie i okazuje się, że po latach apartheidu wyhodowali sobie w Południowej Afryce rasizm „a rebours”…

Rzecz miała się wydarzyć podczas Pucharu Świata w rugby rozgrywanego we Francji. Anglik Tom Curry oskarżył południowoafrykańskiego zawodnika Bongi Mbonambi o rasistowską „zniewagę” podczas meczu półfinałowego, przegranego zresztą przez Anglię.

Fakty ujawnił brytyjski dziennik „The Telegraph”, a o prawdziwości oskarżeń Anglika ma też świadczyć materiał audio. W 23. minucie półfinału Pucharu Świata pomiędzy Anglią a Republiką Południowej Afryki, Tom Curry podszedł do sędziego z Nowej Zelandii Bena O’Keeffe i poskarżył się, że Bongi Mbonambi nazywa go „białą cipą” („white cunt”). Sędzia poprosił, by nic nie robił i obiecał obserwować sytuację…

Po meczu zakończonym wynikiem 16-15 dla RPA, Mbonambi odmówił podania ręki Curry’emu. Później specjalistyczny portal Rugby Pass stwierdził, że ​​Tom Curry po meczu przyznał, że Bongi Mbonambi „coś” mu powiedział, nie zdradzając jednak treści wymiany zdań.

Sprawa się jednak wydała. W niedzielę na konferencji prasowej asystent trenera RPA Deon Davids wyjaśniał, że nie zna sytuacji i nic mu o tym nie wiadomo. Zasady dotyczące MŚ w rugby są jasne i mówią, że „zawodnikowi nie wolno nikogo obrażać”, a „przemoc werbalna obejmuje między innymi przemoc ze względu na religię, kolor skóry, pochodzenie narodowe lub etniczne oraz orientację seksualną”. Federacja Angielska (RFU) ma czas do poniedziałku, aby zgłosić protest.

Autorstwo: BD
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.