Zawieszono ukraińskiego generała za prezent dla Szymczyka

Opublikowano: 21.12.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2938

Ukraiński generał Bondar, który podarował komendantowi policji RP, generałowi Jarosławowi Szymczykowi, granatnik, został zawieszony ze stanowiska – poinformował we wtorek 20 grudnia na „Twitterze” Mariusz Kamiński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

„Otrzymałem informację, że odpowiedzialny za przekazanie prezentu komendantowi polskiej policji, gen. J. Szymczykowi zastępca szefa Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych gen. D. Bondar został zawieszony. W tej sprawie wszczęto również na Ukrainie postępowanie karne” — napisał Kamiński.

Przypominamy, że 15 grudnia MSWiA zwróciło się do Ukrainy o „stosowne wyjaśnienia” w sprawie wybuchu przy gabinecie Komendanta Głównego Policji, gdzie eksplodował jeden z prezentów, które Komendant otrzymał podczas swojej roboczej wizyty w Ukrainie w dniach 11-12 grudnia br. Później okazało się, że tym prezentem był granatnik.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Stary Kulas 21.12.2022 12:41

  Zasłał łóżko, czy zasrał łóżko? Został zawieszony, czy został zwolniony?
  Dla newsmenów (błędnie nazywanych dziennikarzami) to bez różnicy.

 2. Szwęda 21.12.2022 17:26

  Chyba nie Bondar ale Bander…

 3. Kaczor3333 21.12.2022 19:55

  A ten co wwiózł “prezent” do Polski, jest ofiarą i oczywiście niewinny.

 4. Szurnięty Mędrzec 22.12.2022 05:19

  Salwom śmiechu nie ma końca

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.