Zatwierdzono zwiększenie uprawnień służb porządkowych

Opublikowano: 27.07.2011 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 837

Przed miesiącem zaczęto głośniej mówić o postanowieniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zakładającym ponowne zwiększenie uprawnień służb porządkowych, pozwalające im m.in. na strzelanie do kobiet w ciąży i dzieci, jeśli uznają, że ci mogą dopuścić się „aktu terrorystycznego”. Projekt MSWiA został właśnie zatwierdzony.

Jak informuje dziennik „Gazeta Prawna”, oprócz wspomnianego oddawania bez ostrzeżenia strzałów z broni palnej do „terrorystów”, policja i inne służby będą miały możliwość szerokiego stosowania środków powodujących dysfunkcję niektórych zmysłów, o właściwościach obezwładniających, łzawiących i ogłuszających.

Funkcjonariusze będą mogli stosować również budzące kontrowersje urządzenia LRAD (Long Range Acoustic Device), które służą do ogłuszania wybranych osób w tłumie.

Co ciekawe, chociaż MSWiA zatwierdziło częściowe używanie urządzeń LRAD dopiero teraz, pojazdy wyposażone w ten system były już widziane przy okazji kilku tzw. meczy podwyższonego ryzyka, czy podczas ostatniej kontrmanifestacji nacjonalistów dla „Parady Równości” w Warszawie. Policjanci tłumaczą się, że urządzenia LRAD służą im do „przekazywania komunikatów”.

Źródło: Autonom


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

24 komentarze

 1. falcon_millenium 27.07.2011 10:53

  Sypie się ekonomia świata. Wychodzi prawda o politykach.
  Trzeba być psychopatom albo z premedytacją realizować cele polityczne, żeby wdrażać ustawy o strzelaniu do dzieci i kobiet w ciąży. Tylko do skrajności doprowadzona kobieta w ciąży może waść na pomysł noszenia bomby pod kiecką. Skrajność to np: zamordowanie jej rodziny przez władzę czy wojsko.

 2. falcon_millenium 27.07.2011 11:05

  Najwyższy czas skończyć z chłopczykami z “wielkimi jajami”.. generującymi przemoc, zamordyzm, wojny i wymuszającymi “swoje prawa” na innych.

 3. jj44 27.07.2011 11:58

  @falcon, prędzej oni skończą z Tobą czy ze mną. oni maja wszystko, my nie mamy nic. Taka jest prawda.

 4. elfrequency 27.07.2011 11:59
 5. falcon_millenium 27.07.2011 14:13

  @jj44 – będzie jak myślisz.. im więcej ludzi się boi tym więcej oni mają energii. Im więcej ludzi stwarza pozytywne emocje tym lepiej dla nas. Przestań mówić w trybie twierdzącym bo nic nie jest przesądzone.

  ..Non hercules contra plures..
  .. kiedy wielu gromadzi się w imię moje ..

  i nie mam na myśli walki jako przemocy tylko fizykę kwantową i FAKT, że z perspektywy naukowej – WSZYSTKO JEST ENERGIĄ, która ulega interferencji.

  Mój plan polega na tym, żeby przestać pisać katastroficznie a zacząć pisać zupełnie na przekór i oczywiście coś robić w tym kierunku. Komentowanie to nie wszystko. Sam ulegam emocjom i często piszę negatywne komentarze jednak staram się ich po prostu nie pisać.

  Zatem pozytywnie.. nie było jeszcze imperium przemocy i władzy w historii świata, które nie upadło.

 6. Aru 27.07.2011 14:58

  Falcon- i tylko to sprawia, że jeszcze trochę optymizmu we mnie jest. Nam może nie będzie dane dożyć upadku takowego imperium, ale naszym potomkom może się uda… Zawsze jednak boję się, że tym razem zwykli ludzie mogą zwyczajnie nie dać rady. Szczególnie jeśli dokona się depopulacji. Im mniejsza masa ludzi, tym łatwiej ją zniewolić do końca.

 7. falcon_millenium 27.07.2011 15:15

  @Aru – oprócz globalistów, przemocy, systemu są inne czynniki. Są zmiany o których mówią fizycy. Są zmiany o których mówią stare kultury. Są zmiany o których mówi NASA..

  Nie można patrzeć tylko z perspektywy przyziemnej, naukowej. Wszechświat to dużo więcej niż tylko ziemia i obywatele świata.

  Wszyscy bierzemy udział w projekcji fizycznej. Całość to jeden wielki hologram – kształtowany emocjami…. Tu nic się nie dzieje przypadkiem. Wszystko jest w rękach wszystkich…

 8. falcon_millenium 27.07.2011 15:24

  “Wspólnota z Bogiem” – Neadle Donald Walsh – cytat:

  “… Po zatroszczeniu się o ciało kolejny krok, wiodący do wspólnoty z Bogiem przez spotkanie ze Stwórcą wewnątrz, polega na kontrolowaniu uczuć. Wymaga to jedynie zrozumienia natury emocji. Emocja to po prostu energia w ruchu.
  Można tę energię stopniować, to jest, kierować ją wzwyż lub obniżać.
  Kiedy podnosisz ją na wyższy stopień, powstaje uczucie pozytywne. Kiedy sprowadzasz ją na niższy poziom, rodzi się uczucie negatywne….”

  “… Zewnętrzne okoliczności życia nie muszą rzutować na twoje doświadczenie duchowe. Brak bólu nie jest warunkiem koniecznym do wolności od cierpienia. Abyś zaznał wewnętrznego spokoju, wcale nie jest potrzebne zniknięcie wszelkich przeszkód i wstrząsów …”

  “… W rzeczy samej, prawdziwi Mistrzowie doświadczają pokoju w obliczu wstrząsów i tarć, a nie dlatego, że udało im się ich uniknąć.
  Wszelki byt łaknie wewnętrznego spokoju, ponieważ stanowi on ich istotę. A zawsze będzie dążył do tego, aby doświadczyć swojej prawdziwej istoty.
  Możesz osiągnąć spokój ducha w obliczu wszelkich zewnętrznych okoliczności czy warunków, kiedy rozumiesz, że nie jesteś swoim ciałem i nic przed twoimi oczami nie jest realne …”

 9. 8pasanger 27.07.2011 16:04

  Spokojnie jeśli będą płacić policjantom tak jak teraz(czyli marnie)i dalej gadać o likwidacji policyjnych emerytur(po 15 latach służby)to policjantom raczej nie będzie się chciało ryzykować zbrodni w obronie władzy-to nie durnie-wiedzą ,że co drugi demonstrant ma komórkę z kamerą-więc mogą nieźle beknąć-dobrze wiedzą ,że w razie czego władza poświęci chętnie kozła ofiarnego w mundurze.

 10. Aru 27.07.2011 16:34

  8pasanger- nic to nie da, że ma ktoś komórkę z kamerą. Główne media światowe tego nawet nie puszczą ;] Ja głównie na youtube widzę jakie wyczyny policja robi/ła w Grecji w czasie demonstracji. W głównych mediach ,tych które oglądają masy, nic nie ma i nie będzie w tym temacie choćby u nas ludzi żywcem palono kwasem.

  Falcon- jeśli tak to.. cóż. Masa emituje tylko negatywne emocje. Ignorancja ciągła sprawi, że w końcu zorientują się dopiero gdy dojdzie do tragedii, a nawet wtedy mogą zostać ogłupione jeszcze bardziej, tak jak to próbują zrobić w kwestii pewnego Norwega…

 11. falcon_millenium 27.07.2011 16:40

  Może nie ma się nad czym zastanawiać… Reprezentantka Majów mówiąc o zmianach mówiła tak (jej wyraz twarzy, oczy) jakby wiedziała o tym co nadciąga.. a co do reszty.. Czy zostało nam 6 dni?

  TERAZ POTRZEBA NAM SAMEGO WEWNĘTRZNEGO SPOKOJU!

  http://monitorpolski.wordpress.com/2011/07/27/mamy-6-dni/

 12. Aida 27.07.2011 16:43

  Jakoś nie wierze w te wszystkie teorie spiskowe. Uwierzę jak zobaczę.

 13. 8pasanger 27.07.2011 16:43

  Poza tym nawet Kiszczak przyznawał ,że nie da się rządzić tylko przy pomocy czołgów.Praktyka arabskich rewolucji też to pokazuje upadają lub są w kłopotach ci ,władcy którzy kazali strzelać do ludu-to budzi do nich powszechną nienawiść a tego władca(książę)powinien unikać za wszelką cenę jak już Machiavelli pisał.

 14. falcon_millenium 27.07.2011 16:55

  Ja w ogóle w nie nie wierzę. Interesują mnie fakty a we wszystkich tych teoriach jest masa faktów. Rozmowa to podstawa do wyciągania wniosków. Nikt nikomu wierzyć w nic nie karze. Po prostu rozmawiamy..

 15. Aru 27.07.2011 17:06

  Niektóre teorie spiskowe okazywały się potem prawdą, było kilka takich przypadków w historii 😉 Tylko, żebym jeszcze pamiętał jakie to przypadki były -.-. Ogólnie, pożyjemy zobaczymy.

 16. wafelkill 27.07.2011 18:27

  Koniec ze strachem i usciskiem jest juz bliski i tylko od ciebie zalerzy o ktorej staniesz sronie…

  27.08.2011

 17. TheLovePolice 27.07.2011 18:55

  “Policjanci tłumaczą się, że urządzenia LRAD służą im do przekazywania komunikatów”
  A to dobre 😀 Który rzecznik milicji wpadł na taki pomysł?
  Przecież głupota aż po oczach bije.

 18. Aida 27.07.2011 19:43

  falcon_millenium
  “Po prostu władza przygotowują się do wprowadzenia stanu wojennego”- kiedy czytam takie zdania, niemalże pewniki, buzia mi się uśmiecha, ale nie z tej proroczej wieści, tylko, z tego jakąś ktoś wiedzę posiada. Pewnie, że rozmawiać można, a nawet trzeba, wtedy pewne rzeczy nie dochodzą do skutku np. afera szczepionkowa w zeszłym roku bodajże mogła spowodować (ale nie napiszę, że spowodowała, bo tego nie wiem), że plan eliminacji ludzi z globu nie wypalił. Nie wiem czy śledziliście wówczas info, jak to wszystko postępowało.

 19. kajfasz 27.07.2011 19:44

  Po prostu faszystowscy zamordyści z PO szykują się na ewentualność drugiej Tunezji, Grecji czy Hiszpanii. Uczą się na cudzych błędach i wyciągają wnioski. Niestety, te wnioski nie prowadzą ich do modyfikacji polityki, która budzi niezadowolenie, ale do wzmacniania aparatu represji i poszerzania jego uprawnień. Nie może być inaczej, skoro rząd nie służy tak naprawdę ludziom, ale wielkiemu kapitałowi.

 20. falcon_millenium 27.07.2011 19:44

  Komunikaty o gotowaniu tkanek?:D

 21. falcon_millenium 27.07.2011 19:51

  Wybaczmy im, bo nie wiedzą co czynią 😛 .. uświadomienie, którego dostąpią będzie dla nich najwyższą karą.. a nastąpi to jak zaczną zabijać tym urządzeniem do komunikacji..

 22. devilan1410 27.07.2011 22:19

  Może oni tak się komunikują, przecież nie wiemy o ile poziomów ewolucyjnych do tyłu jest ich system komunikacji…

 23. Staszek 28.07.2011 00:05

  Bezrobocie,eksmisje na bruk,minimum socjalne,żaba jeszcze żyje ale już ugotowana.

 24. Almuric 31.07.2011 13:36

  Niech no ktoś jeszcze napisze, że to “teorie spiskowe”! To najzwyklejsze ograniczanie praw obywatelskich, które po prostu przeszkadzają rządzącym w wprowadzeniu swojego porządku… I niezależnie czy “pewnie” doprowadzi to do tego czy tamtego w konsekwencji, ważnym jest, że ludzie są sprowadzani do roli chodzących portfeli z paroma plastikowymi kartami… I bardzo wierzą w te plastiki i niestety nie mogą żyć bez nich. W takiej sytuacji wszelki przypuszczenia mogą mieć miejsce a zobaczenie tego w efekcie będzie utrudnione przez totalną kontrolę nad mediami i naszymi umysłami.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.