Program współpracy transgranicznej z Rosją

Opublikowano: 31.12.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 543

Polski rząd przyjął program współpracy transgranicznej z Rosją – poinformowało Ministerstwo Rozwoju RP.

„Rada Ministrów na wniosek ministra rozwoju przyjęła program Polska-Rosja. Dzięki zgodzie rządu 41,65 mln euro z środków UE trafi do beneficjentów z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i pomorskiego na realizację programów partnerskich z obwodem kaliningradzkim” — czytamy w komunikacie ministerstwa.

Podkreślono, że łączny budżet programu wynosi 62,47 mln euro, w tym 41,65 mln euro z funduszy unijnych, jeszcze 20,82 mln euro z rosyjskiego budżetu.

W ramach programu będzie możliwa realizacja projektów wpisujących się w następujące cele tematyczne: promocja kultury lokalnej i zachowanie dziedzictwa historycznego, ochrona środowiska i kwestie zmian klimatycznych, poprawa dostępności regionów i rozwój odpornego na klimat transportu oraz sieci i systemów komunikacyjnych a także zarządzanie mobilnością i migracjami, zarządzanie granicami oraz bezpieczeństwem na granicy.

„Do uruchomienia tego programu niezbędne były trzy elementy: pozytywna decyzja Komisji Europejskiej — uzyskana 8 grudnia 2016 r., podpisanie przez trzy strony (KE, Polskę i Federację Rosyjską) tzw. umowy finansowej, będącej doprecyzowaniem programu — co Komisja uczyniła 20 grudnia br., a strona rosyjska (po dłuższych, niż pierwotnie deklarowano pracach rządowych) — 26 grudnia br.” — oznajmił wiceszef ministerstwa Jerzy Kwieciński.

Według niego już na początku przyszłego roku zostaną podjęte wspólne decyzje ws. szybkiego uruchomienia naboru do programu. Dofinansowanie projektów ze środków programu wynosi maksymalnie 90 proc. całkowitego budżetu projektu i nie więcej niż 2,5 mln euro. W każdym projekcie musi uczestniczyć co najmniej jeden partner z Polski i jeden z obwodu kaliningradzkiego.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. jarchmiel 31.12.2017 12:54

    Następna kasa dla “wybranych” do rozkradzenia

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.