Zatwierdzono budowę drapacza chmur na drodze lądowania

Opublikowano: 07.11.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1669

Jak podają źródła „Global News”, rząd Forda był zmuszony zmienić rozporządzenie ministra w sprawie zagospodarowania przestrzennego po tym, jak deweloper otrzymał pozwolenie na budowę drapacza chmur w samym środku ścieżki podejścia międzynarodowego lotniska Pearsona.

Kilka miesięcy po wydaniu, zarządzenie dotyczące zagospodarowania przestrzennego zostało po cichu zmienione, gdy władze lotniska poinformowały rząd, że nie może pozwolić na budowę 50-piętrowego wieżowca na trasie lotów wykorzystywanej przez setki samolotów. Ta gafa prawdopodobnie zwróci większą uwagę na korzystanie przez prowincję z rozporządzeń ministra dotyczących zagospodarowania przestrzennego, czyli MZO, kontrowersyjnego narzędzia, które pozwala prowincji na unieważnianie i zastępowanie decyzji planistycznych podjętych przez samorządy lokalne.

W maju prowincja zaskoczyła biurokratów i lokalnych polityków w Mississaudze, kiedy wydała dwa zarządzenia dotyczące zagospodarowania przestrzennego, w których pomijano lokalne przepisy planistyczne co do kilku budynków w mieście. W ramach dwóch rozporządzeń rząd Forda podwoił wielkość inwestycji na nabrzeżu do 16 000 lokali i zezwolił na budowę wieżowców wzdłuż Hurontario Street.

Lokalne źródło w Mississaudze powiedziały portalowi „Global News”, że to posunięcie było zaskoczeniem, a biurokraci dowiedzieli się o zmianach w planie z prasy. Wniosek dotyczący jednego budynku objętego planem zagospodarowania przestrzennego – 50-piętrowego wieżowca – pochodził od dewelopera i został rozpatrzony przez rząd Forda w niecałe dwa tygodnie. Postanowienie zezwalające na budowę w pobliżu lotniska Toronto Pearson przeszło przez Biuro Premiera i zostało przekazane Ministrowi Spraw Komunalnych i Mieszkalnictwa.

Urzędnicy lotniska Toronto Pearson zostali jednak zmuszeni do interwencji. Personel władz lotniska Greater Toronto Airport Authority, skontaktował się z prowincją, aby wyjaśnić, że budynek znajduje się na obszarze wykorzystywanym jako tor lotów awaryjnych i że jego wysokość może mieć wpływ na działalność operacyjną.

Prowincja pozwoliła deweloperowi na budowę drapacza chmur pośrodku ścieżki schodzenia, na najbardziej ruchliwe lotnisko w kraju.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.