Zatrzymano uczestników akcji przeciw przymusowi szczepień

Opublikowano: 27.06.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1738

Nikołaj Zubrilin, wiceszef frakcji partii komunistycznej w moskiewskiej Dumie Miejskiej i dziewięć innych osób zostało zatrzymanych w centrum Moskwy, powiedział „Sputnikowi” sekretarz prasowy tej frakcji w Dumie MIejskiej Nikita Popow.

Wcześniej na kanale „Telegramu” informowano, że na Skwerze Nowopuszkinskim odbywa się spotkanie przeciwników obowiązkowych szczepień.

„Zatrzymano dziesięć osób, w tym Nikołaja Grigoriewicza (Zubrilina). Akcja odbywała się spokojnie i już dobiegała końca, gdy nagle zaczęli zatrzymywać. Policja uznała akcję za miting, a nie spotkanie z deputowanym” – powiedział rozmówca agencji, precyzując, że zatrzymano wszystkich mówców z mikrofonami. Zaznaczył, że najprawdopodobniej Zubrilin został już dostarczony na posterunek. Według niego wśród zatrzymanych nie było innych deputowanych do moskiewskiej Dumy Miejskiej.

Ze swojej strony deputowany do moskiewskiej Dumy Miejskiej Paweł Tarasow potwierdził w rozmowie ze „Sputnikiem”, że Zubrilin został zatrzymany. „Według dostępnych informacji zatrzymali Nikołaja Grigorievicha Zubrilina, szefa naszej frakcji w moskiewskiej Dumie Miejskiej, i siedem innych osób. Zatrzymali wszystkich, którzy zabierali głos. Chociaż początkowo format zdarzenia został zgłoszony policji i nie było komentarzy, nie było pretensji” – powiedział Tarasow. Według niego akcja „O wolność wyboru. Przeciw obowiązkowym szczepieniom” odbyła się w formie spotkania z deputowanymi, co nie wymaga żadnych zatwierdzeń ze strony władz. „Jeżeli obejrzysz nagranie, gdy zostali zatrzymani, to na tle tego była czytana rezolucja, czyli bez interwencji policji, wydarzenie zakończyłoby się jeszcze szybciej” – dodał Tarasow.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.