Zatrzymano sprawcę zamachu w Bostonie?

Opublikowano: 18.04.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Pojawiają sie sprzeczne informacje ws. domniemanego zamachowca z Bostonu. Część amerykańskich mediów informuje o aresztowaniu mężczyzny podejrzanego w związku z zamachem bombowym w czasie maratonu w Bostonie. Inne media informują jednak, że do zatrzymania jeszcze nie doszło. Jedno jest pewne: policja dzięki nagraniom z monitoringu zidentyfikowała mężczyznę, który w czasie maratonu przemieszczał się w tłumie z dużą torba i istnieje prawdopodobieństwo, że to właśnie on mógł podłożyć jeden z ładunków. Według CNN na nagraniu widać mężczyznę porzucającego torbę na ulicy. Już wczoraj FBI poinformowała, że zamach bombowy w Bostonie jest przedmiotem „śledztwa kryminalnego, które może się przekształcić w dochodzenie w sprawie terroryzmu”.

W samym mieście większość instytucji i firm działa już normalnie, jednak wzmożono środki bezpieczeństwa. Ulice patrolują uzbrojeni funkcjonariusze, a w transporcie publicznym możliwe są kontrole pasażerów. Rejon wokół Copley Square, czyli okolice eksplozji dwóch ładunków wybuchowych na mecie słynnego maratonu, wciąż pozostaje miejscem dokonania przestępstwa. Dostęp do głównych ulic w bezpośrednim sąsiedztwie wybuchu został odcięty. Specjaliści pracujący na miejscu zabezpieczyli fragmenty ładunków wybuchowych, a teraz badają je, aby ustalić sprawców zamachu.

Dziennik „Boston Globe” zauważa, że od ataków z 11 września 2001 roku nie było w Bostonie „takiego pokazu siły wojskowej, połączonego z poczuciem bezbronności i żałoby”. Wszelkie większe zgromadzenia publiczne zostały odwołane lub przełożone na później.

Tymczasem szef policji izraelskiej, Yohanan Danino, wraz z grupą najważniejszych izraelskich oficerów policji odlecieli we wtorek wieczorem do USA udając się na spotkanie z przedstawicielami amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego FBI. Spotkanie ma dotyczyć niedawnego zamachu bombowego podczas maratonu bostońskiego. Według agencji Maariv i dziennika The Times of Israel, “dyskusja ma się skupić na zamachu bombowym w Bostonie i ma umocnić profesjonalną kooperację pomiędzy agencjami obu państw.” Agencje podają, że wraz z szefem policji izraelskiej przybywa “co najmniej trzech najważniejszych szefów wydziałów policyjnych”.

Na podstawie: CNN, PAP, The Times of Israel
Źródła: Niezależna.pl, Bibuła
Kompilacja wiadomości na potrzeby “Wolnych Mediów”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Delite
Użytkownik

Nie ma chwili spokoju, ciągle “elity” coś knują. Polecam film, który zapodał @ matimozg.

LeeFak
Użytkownik
LeeFak

Wplyw zydow w Ameryce sie umacnia w ten sposob? Coz za przypadek!