Zatrzymano 7 dżihadystów przygotowujących zamachy

Opublikowano: 25.01.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 532

Malezyjska policja aresztowała siedem osób należących do organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie, które przygotowywały zamachy w kraju – poinformowała gazeta „Straits Times”, powołując się na oświadczenie policji.

Szef policji Khalid Abu Bakar powiedział, że aresztowania przeprowadzano przez trzy dni w kilku regionach kraju. Podejrzani mieli planować ataki na strategiczne obiekty. Jeden z nich otrzymywał instrukcje od obywatela Indonezji, który obecnie przebywa w Syrii i jest związany ze zorganizowaniem ataków terrorystycznych w Dżakarcie, gdzie zginęło 10 osób.

Policja skonfiskowała amunicję i materiały agitacyjne.

W połowie stycznia stróże prawa zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o związki z Państwem Islamskim na lotnisku w Kuala Lumpur. Wracali oni z Turcji, gdzie próbowali przedostać się do Syrii.

W styczniu malezyjska policja ogłosiła najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego z powodu zamachów, do których dochodziło w ostatnim czasie na całym świecie. Środki bezpieczeństwa wprowadzano w miejscach publicznych, a także na granicy, by zapobiec ewentualnemu przenikaniu terrorystów do kraju.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.