Zatrzymajcie rosyjski terroryzm!

Opublikowano: 07.09.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 815

Setki Syryjczyków manifestowały wczoraj na granicy tureckiej oraz w Idlibie – stolicy prowincji Idlib – przeciw rządowi syryjskiemu i jego rosyjskiemu sojusznikowi, którzy prowadzą ofensywę mającą na celu wyzwolenie prowincji spod władzy dżihadystów z syryjskiej Al-Kaidy (HTS). Największa manifestacja, ok. tysiąca osób, miała miejsce w Bab al-Hawa, na granicy z Turcją.

Od końca sierpnia obowiązuje w Idlibie zawieszenie broni ogłoszone przez Rosjan, by dać czas na ewentualne negocjacje i zorganizować korytarze humanitarne dla ludności cywilnej. Wojska syryjskie są już niedaleko stolicy prowincji zarządzanej przez Al-Kaidę. Na manifestacji przy granicy mieszały się flagi opozycyjne i sztandary Al-Kaidy, skandowano szahadę (islamskie wyznanie wiary) i hasła antyrządowe.

Podobna manifestacja odbyła się tam tydzień temu – demonstranci próbowali przekroczyć turecką granicę, ale ta pozostaje ściśle zamknięta. Turcy potraktowali Syryjczyków gazem łzawiącym. Turcja obawia się z jednej strony napływu dżihadystów, a z drugiej dużej fali uchodźców, jeśli Syria i Rosja podejmą walkę o Idlib.

W stolicy prowincji ludzie Al-Kaidy i innych jeszcze bardziej radykalnych ugrupowań dżihadu manifestowali głównie przeciw Rosji. Ok. 300 osób, w tym kilkanaście kobiet, wyrażało również swe rozczarowanie tymi krajami NATO, które finansowały i zbroiły Al-Kaidę przeciw rządowi w Damaszku, a teraz ją „porzuciły”. Podobnie wytykano Turcji brak zaangażowania i zamknięcie granicy, choć było sporo tureckich flag. Turkofońscy Syryjczycy z Idlibu ciągle mają nadzieję, że Turcja im pomoże. Według syryjskiego dziennika Al-Watan, zawieszenie broni długo nie potrwa: walki przeciw dżihadystom mogą zostać wznowione już jutro lub pojutrze.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.