„Zatrzymaj aborcję” trafi do dalszych prac

Opublikowano: 20.03.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 440

Znów zaostrzenie prawa aborcyjnego jest o krok. Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka po pięciu godzinach debaty pozytywnie zaopiniowała projekt Kai Godek.

To oznacza, że już w środę projekt trafi do kolejnej Komisji – Polityki Społecznej i Rodziny. Projekt ten praktycznie ograniczy w Polsce legalną aborcję – ponieważ 95 procent zabiegów odbywa się właśnie z powodu choroby lub nieuleczalnych wad płodu. Tymczasem wnioskodawczyni, Kaja Godek, chce całkowitej eliminacji tej przesłanki z „kompromisu aborcyjnego”.

Debata w komisji przebiegała w skandalicznych warunkach. Po tym, jak głos zabrała Kaja Godek, Jerzy Kwaśniewski stojący na czele Ordo Iuris, a także rzutem na taśmę Lilianna Religa z Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, przewodniczący Stanisław Piotrowicz odebrał reszcie mówców głos. Nie pozwolił też, aby posłowie opozycji mogli przekazać stronie społecznej swój czas w dyskusji. W efekcie skutecznie uciszono obecnych na sali przedstawicieli Amnesty International czy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Głosowali wszyscy obecni na sali czyli 25 parlamentarzystów i parlamentarzystek. Projekt Kai Godek został zaopiniowany pozytywnie 16 głosami. Na „nie” było ich 9.

Najbardziej mrożące krew w żyłach cytaty? Marek Jurek: „Co by było, gdyby kobieta odmówiła powinności macierzyńskiej? Nie byłoby nas tutaj”. Robert Winnicki: „Aborcjonistki są sojuszniczkami nieuporządkowanego życia seksualnego mężczyzn”.

Jerzy Kwaśniewski: „Europocentryczna postawa tak często prowadzi nas do fałszywego postrzegania sytuacji praw człowieka i prenatalnego zabijania ludzi. Część państw na świecie zdecydowała się chronić życie lepiej niż Polska. Wartość życia ludzkiego zaczyna się w chwili poczęcia”.

W odpowiedzi na wczorajsze głosowanie kobiety szykują już protesty w całym kraju w najbliższy piątek – Czarny Piątek.

Niewątpliwie do takiego obrotu sprawy przyczynili się biskupi, którzy przed tygodniem w specjalnym komunikacie KEP ogłosili, że „apelują o niezwłoczne podjęcie prac legislacyjnych” nad projektem Kai Godek. Sama inicjatorka triumfuje: “Pozytywna opinia Komisji ws. “Zatrzymaj aborcję” oznacza, że w środę Komisja powinna podjąć pracę nad projektem i niezwłocznie zarekomendować jego przegłosowanie Sejmowi. Polacy czekają na szybkie uchwalenie tej ustawy!”

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. gajowy 20.03.2018 10:07

  Ile ma Pan lat panie Jerzy Kwaśniewski?
  Liczy to Pan sobie od poczęcia czy urodzenia?

 2. kopydlok 20.03.2018 10:37

  Przypadek nijakiej Kai Godek świadczy o potrzebie liberalizacji prawa aborcyjnego.

 3. Maximov 20.03.2018 11:29

  To jakiś koszmar…
  XXI wiek a Polska cofa się do Średniowiecza…

 4. Wujek Polonii 20.03.2018 17:37

  Zgadza się, to jakiś koszmar…
  W latach od 1956 do 1993, w Polsce dokonano więcej morderstw dzieci nienarodzonych (w oficjalnych statystykach), niż zginęło wszystkich Polaków podczas II W.Ś.
  To prawdziwe ludobójstwo!
  Matki Polki! A wśród nich, od 4 do 5 mln (milionów), morderczyń nienarodzonych. I jak ma być lepiej?

  Dziś w XXI wieku, w czasach wiedzy i nauki, w dobie systemów socjalnych, domów dziecka, okien życia i kilkunastu metod antykoncepcyjnych, wciąż jest u nas ciemnogród i Średniowiecze. Wciąż jeszcze prymitywy wolą zabijać!
  Tak trudno zapanować nad seksualnością? Czy to po prostu z lenistwa i wygody? Czy rozwiniętego społeczeństwa nie stać na dojrzałość, empatię i próbę powstrzymania aborcyjnego szaleństwa?!

  Moim zdaniem, żadna sytuacja nie daje komuś prawa do zabijania nienarodzonych. Nawet zagrożenie życia matki.

  Człowiek, po to dostał od natury świadomość, aby mieć poczucie dobra i zła.
  Zabijanie jest złe, a zabijanie niewinnych i bezbronnych, to zło absolutne.

  Legalna aborcja to nie wolność, a sankcjonowanie nieodpowiedzialności, głupoty i ludobójstwa.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii

 5. kozik 20.03.2018 20:51

  (Naruszenie regulaminu punkt 5b)

 6. Wujek Polonii 20.03.2018 21:43

  (Regulamin punkt 6)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.