Zaszczepieni stanowią większość zgonów na COVID-19 w USA

Opublikowano: 25.11.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1226

„We wrześniu 2021 r. osoby zaszczepione stanowiły zaledwie 23 proc. ofiar śmiertelnych koronawirusa. W styczniu i lutym tego roku było to aż 42%.” – czytamy w raporcie.

Analiza dziennika „Washington Post” wykazała, że ​​​​więcej zaszczepionych osób umiera obecnie na chorobę COVID-19, a 58 procent zgonów spowodowanych koronawirusem w sierpniu w USA „to ludzie, którzy zostali zaszczepieni lub otrzymali szczepionkę przypominającą”.

Według nowej analizy danych federalnych i stanowych, po raz pierwszy od początku pandemii na początku 2020 roku większość Amerykanów umierających na Covid była przynajmniej częściowo zaszczepiona. „We wrześniu 2021 r. osoby zaszczepione stanowiły zaledwie 23% ofiar śmiertelnych koronawirusa. W styczniu i lutym tego roku było to aż 42%” – czytamy w raporcie.

Śmiertelność wśród zaszczepionych osób wzrasta ze względu na słabnącą skuteczność szczepionek COVID-19 i „coraz bardziej zaraźliwe szczepy wirusa rozprzestrzeniające się wśród osób starszych i z obniżoną odpornością” wśród osób, które przyjęły co najmniej jedną dawkę szczepionki. „Nie możemy już dłużej mówić, że jest to pandemia niezaszczepionych” – powiedziała Cynthia Cox, wiceprezes Kaiser Family Foundation, która przeprowadziła analizę dla Washington Post.

Odchodzący główny doradca medyczny Białego Domu, Anthony Fauci, podkreślał bezpieczeństwo i skuteczność zatwierdzonych szczepionek Covid w zapobieganiu ciężkim chorobom i zgonom, zachęcając ludzi do jak najszybszego zaszczepienia się i szczepienia przypominającego.

Powiedział, że skuteczność szczepionki przeciwko koronawirusowi maleje z czasem, a choroby nie należy porównywać z innymi chorobami, które można leczyć szczepionką, ze względu na nowe pojawiające się warianty. „Mój przekaz, być może ostatni z tego podium, brzmi: proszę, dla własnego bezpieczeństwa, dla bezpieczeństwa swojej rodziny, zróbcie zaktualizowaną szczepionkę COVID-19, gdy tylko będziecie się kwalifikować; chroń siebie, swoją rodzinę i swoją społeczność” – powiedział Fauci.

Starsi ludzie zawsze byli szczególnie narażeni i obecnie stanowią większy odsetek ofiar śmiertelnych Covid-19 podczas pandemii niż kiedykolwiek wcześniej, donosi „Scientific American”. „Zgony z powodu COVID-19 wśród osób w wieku 65 lat i starszych wzrosły ponad dwukrotnie między kwietniem a lipcem tego roku, o 125%” – uważa Kaiser Family Foundation.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

21

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Murphy 25.11.2022 12:44

    “chroń siebie, swoją rodzinę i swoją społeczność”
    przed takimi szarlatanami jak on sam.

  2. Stary Kulas 25.11.2022 13:32

    To logiczne. Osoby zaszczepione wierzyły, że są bezpieczne i zachowywały się jakby pandemii nie było. To tak jakby osoby po zapięciu pasów postanowiły je testować wjeżdżając w ścianę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.