„Zaszczepieni” piloci z Kanady „nagle zachorowali” podczas lotów

Opublikowano: 26.01.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1885

Rada Bezpieczeństwa Transportu (TSB) powołuje się na przepisy dotyczące prywatności i odmawia podania szczegółów dotyczących dwóch pilotów WestJet, jednego, który stracił przytomność podczas lotu, a drugiego, który trafił do szpitala. Te dwa incydenty miały miejsce podczas oddzielnych lotów.

6 grudnia 2021 r. pilot lecący z Calgary do Atlanty lotem WestJet 1590 miał nagły wypadek zdrowotny i upadł, gdy obecni byli pasażerowie z przeszkoleniem medycznym. Lot został zmuszony do zawrócenia i lądowania na międzynarodowym lotnisku Calgary, gdzie obecne były załogi EMS. W doniesieniach lokalnych wspomniano o defibrylatorze.

Kilka tygodni później, 27 grudnia 2021 r., inny pilot ostro zachorował podczas lotu WestJet 656 z Calgary do Toronto został zmuszony do lądowania w Winnipeg. Według zapisów ATC, kapitan nagle zachorował i nie mógł już wykonywać normalnych obowiązków lotniczych. Po wylądowaniu kapitan został zauważony przez pogotowie ratunkowe i przewieziony do miejscowego szpitala.

WestJet odmówił ujawnienia przyczyn zarówno niezdolności do pracy, jak i obecnej sytuacji któregokolwiek z pilotów.

W Kanadzie Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego reguluje bezpieczeństwo wszystkich lotów, w tym sprawdzanie sprawności fizycznej i psychicznej pilotów oraz ustalanie czasów lotu i służby. Zgodnie z nakazami federalnymi wszyscy piloci latający samolotami kanadyjskich linii lotniczych muszą być w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.