„Zaszczepieni” Kanadyjczycy popierają karanie „nieszczepionych”

Opublikowano: 13.01.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1331

Premier Quebecu, François Legault, ogłosił we wtorek, że planuje wyznaczyć niezaszczepionym „znaczną” karę finansową. Mówi, że ci, którzy pozostają nieszczepieni przeciwko COVID-19, zajmują nieproporcjonalną liczbę łóżek szpitalnych i powinni być zobowiązani do wniesienia dodatkowej składki do systemu opieki zdrowotnej.

Premier Doug Ford zapewnia, że Ontario nie pójdzie w ślady Quebecu i nie opodatkuje „niezaszczepionych”. „Przyjmujemy inne podejście. Nie idziemy tą drogą” – powiedział premier. Dr Kieran Moore, naczelny lekarz zdrowia w Ontario, powiedział w środę, że prowincja nie rozważała tego środka. „Wydaje mi się, że to karanie ludzi” – powiedział Moore. Ontario we wrześniu wprowadziło system dowodów szczepień, który oferuje zwolnienie dla mieszkańców Ontario, którzy nie mogą otrzymać szczepionki z powodów medycznych.

Nieco ponad 60 procent ankietowanych Kanadyjczyków (na pewno wszyscy z nich to „zaszczepieni” – przypis WM) zgadza się na wprowadzenie grzywien dla „nieszczepionych”, takich jak podatek zdrowotny, podobny do tego, który Premier Quebecu François Legault ogłosił we wtorek. Nowy sondaż opublikowany w środę przez Maru Public Opinion wskazuje, że większość Kanadyjczyków zgadza się, że „nieszczepieni” powinni w jakiś sposób zostać ukarani. Wyniki ankiety pokazują również, że czterech na dziesięciu (38 procent) Kanadyjczyków zna kogoś z rodziny lub kręgu przyjaciół, który zaraził się wirusem COVID-19 w ciągu minionych 10 dni. Większość (56 procent) respondentów innej ankiety przeprowadzonej przez Leger and Association for Canadian Studies (ACS) zgadza się, że rządy podejmują właściwe decyzje, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się Omicron. Kolejne 31 procent stwierdziło, że nie wierzy, iż Omikron stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia większości zarażonych i że rządy powinny znieść ograniczenia dotyczące zdrowia publicznego i pozwolić Kanadyjczykom żyć normalnie.

Kilka prowincji twierdzi, że fala zachorowań wywołana przez Omikron grozi przytłoczeniem systemów opieki zdrowotnej, a hospitalizacje zbliżają się lub osiągają rekordowy poziom w Quebecu, Ontario i Nowym Brunszwiku.

Tymczasem premier Justin Trudeau namawiał wprost dzieci (nie piwreszy raz) do „szczepienia” podczas konferencji prasowej w środę. „Chcę zakończyć dzisiaj, ponownie zwracając się bezpośrednio do dzieci” – powiedział. „Proszę zapytajcie rodziców, czy możecie się zaszczepić. Zaszczepienie chroni ciebie, chroni twoją rodzinę, chroni dziadków, chroni osoby wrażliwe”. Trudeau powiedział, że 45 procent dzieci w wieku od 5 do 11 lat zostało zaszczepionych w całym kraju i „musimy uzyskać więcej”.

Szczepionki wykazały ograniczoną i słabnącą skuteczność w powstrzymywaniu transmisji, zwłaszcza w przypadku wysoce zmutowanego wariantu Omikron, a COVID-19 nie zagraża dzieciom. Na przykład dane z Quebecu podają, że w grupie wiekowej poniżej lat 20 liczba zgonów wynosi 0,0%. Z kolei w Ontario zgłoszono 8 zgonów osób poniżej 20 roku życia na 10 445 przypadków zgonów, co stanowi 0,00076% wszystkich zgonów. Zgony zliczane jako spowodowane przez COVID-19 zwykle dotyczą osób z chorobą współwystępującą lub wcześniejszą. Na przykład w Quebecu 97,8% zgonów na COVID‑19 dotyczyło osób, które miały inną chorobę.

Jak poinformowała w środę na „Twitterze” ontaryjska minister zdrowia Christine Elliott, w prowincji hospitalizowanych jest 3448 pacjentów z COVID-19, z których 54% przyjęto z powodu COVID-19, a 46% z innych powodów (dowiedziały się o COVID-19 po wykonaniu testu). Rzecznik minister wcześniej informowała, że podobna statystyka będzie podawana w przypadku zgonów.

Źródło: Goniec.net [1] [2] [3] [4]
Kompilacja 4 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.