Zaszczep się, albo ukarzemy cię grzywną 10 000 zł!

Opublikowano: 25.04.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 5134

Komentarz wprowadzający „Wolnych Mediów”

W 2020 roku pojawiła się teoria spiskowa, którą „niezależni weryfikatorzy” ogłosili „fake newsem”, że szczepienia na COVID-19 staną się przymusowe i będą powtarzane co pół roku. Wyśmiewano tę teorię jako absurdalną i panikarską, a teraz w mediach rozpoczęła się… kampania promująca przymusowy udział w szczepieniach na COVID-19, co pół roku, pod groźbą surowych kar administracyjnych rzędu 10 000 zł za odmowę. Jeszcze niedawno rząd zapewniał, że szczepienia będą dobrowolne, teraz uruchomiono kampanię agitacyjną w mediach, aby przekonać opinię publiczną, że należy naciskać na rząd, aby wprowadził ten terror medyczny w życie. Rząd, który zdradził Polskę przystając na realizację planu budowy totalitarnego Nowego Porządku Świata (co zapowiedział w Sejmie w 2020 r. premier Morawiecki) stosuje metodą gotowanej żaby oraz taktykę dwóch kroków do przodu i jednego w tył. Uruchomiona kampania w mediach ma przygotować społeczeństwo do przymusowych szczepień. Co piszą w mediach? Poniżej głos propagandzistów – specjalistów od propagandy, psychomanipulacji i inżynierii społecznej.

5 grudnia 2008 r. zmieniono stawę epidemiczną dopuszczając przymus szczepienny podczas stanu epidemii. Czy już wtedy planowano obecną pandemię?

Uwaga – poniższe cytaty z mediów mainsteramowych zawierają socjotechnikę mającą przekonać czytelnika do słuszności terroru sanitarnego, podkręcić panikę koronawirusową i wywołać nienawiść do tzw. antyszczepionkowców zwalając na nich winę za szerzenie choroby. Przyrównanie wymogu obowiązkowego szczepienia dla pasażerów samolotu z zakazem wnoszenia przez nich groźnych przedmiotów (np. broni) jest szczytem manipulacji. Podobne treści ukazały się RÓWNOCZEŚNIE na wielu portalach, co dowodzi ich skoordynowanego działania. Chcą stworzyć zapotrzebowanie społeczne na przymusowe szczepienia.

Głos pandemicznych propagandzistów

Szczepienia na covid powinny być obowiązkowe dla wszystkich Polek i Polaków, z wyjątkiem osób, które z ważnych przyczyn zdrowotnych nie mogą przyjąć preparatu — uważa coraz więcej lekarzy, ale też polityków — zarówno Zjednoczonej Prawicy, jak i opozycji. Powód jest oczywisty: przechorowanie covidu nie chroni przez ponownym zarażeniem (i zarażaniem innych), więc „szczepienia zdają się być jedynym skutecznym remedium na rozprzestrzenianie się choroby i masowe zgony” – czytamy w polskiej prasie.

Problem w tym, że nie wszyscy w Polsce chcą i zamierzają się zaszczepić. To może — w interesie ogółu — trzeba ich zmusić? Autor tekstu ostrzega, że wirus będzie „groźnie mutował” w środowisku antyszczepionkowców, stwarzając stałe zagrożenie dla pozostałych.

Producenci szczepionek informują na razie, że ich preparaty zapewniają zaszczepionemu ochronę na ok. 6 miesięcy po przyjęciu drugiej dawki. Oznacza to, że masowe iniekcje będą musiały być regularnie powtarzane. Ale nabiorą większego sensu jedynie wówczas, jeśli zaszczepi się zdecydowana większość obywateli, a nie tylko nieco ponad połowa.

Czytamy, że w Izraelu, który w rekordowym tempie zaszczepił przytłaczającą większość obywateli i odniósł dzięki temu wielki sukces zdrowotny i gospodarczy (zaledwie 63 nowe zakażenia i ani jednego zgonu ostatniej doby; wszystkie branże działają już właściwie normalnie), opór antyszczepionkowców (stanowiących kilkanaście procent populacji) złamano wprowadzając wymóg zaszczepienia w celu dopuszczenia do wykonywania niektórych zawodów, np. nauczyciela.

Również linie lotnicze coraz częściej stawiają dziś warunek: jeśli chcesz lecieć, musisz się zaszczepić przeciwko koronawirusowi i wyjaśniają, że „nikt nikogo nie zmusza do latania”. Natomiast każdy, kto chce lecieć samolotem, musi od dawna spełnić określone warunki. Np. na pokład samolotu nie wolno zabierać mnóstwa przedmiotów (w tym własnych napojów zakupionych poza określoną strefą lotniska), przed wejściem do strefy odlotów trzeba się poddać de facto rewizji (czasem wręcz osobistej), na pokładzie trzeba zapinać pasy i nie wolno używać urządzeń elektronicznych przy starcie i lądowaniu.

Zwraca się uwagę, że już przed pandemią osoby udające się do różnych krajów miały obowiązek się zaszczepić na egzotyczne choroby i nikt nie robił z tego problemu, ani nie próbował twierdzić, że to narusza jego wolności osobiste. Problem w tym, że z powodu lawinowego zwiększania się liczby antyszczepionkowców, którzy – z powodu wielokrotnie już zdemaskowanej ignorancji i wiary w kłamstwa wymyślone przez szarlatanów, a potem w kółko powielane w mediach społecznościowych — po prostu nie szczepią swoich dzieci, do krajów cywilizowanego świata wróciły choroby, z którymi – jak się wydawało – już się uporaliśmy.

Następnie autor tekstu wyjaśnia, kiedy będzie możliwy przymus bezpośredni: „Czy polskie prawo przewiduje zastosowanie przymusu w celu wykonania szczepienia ochronnego? Tak. Zgodnie z art. 36 Ustawy o chorobach zakaźnych, „wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia (…), a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków”. (…) Czy do tej kategorii można by zaliczyć covid? Eksperci są raczej sceptyczni, choć koronawirus mutuje i jego kolejne odmiany są coraz zaraźliwsze i groźne (także dla osób młodszych). O zastosowaniu przymusu może zadecydować wyłącznie lekarz, który może zwrócić się o pomoc w realizacji przymusu do policji, straży granicznej lub żandarmerii wojskowej”.

Podsumowanie

Plan rządu w skrócie. Aby zaszczepić wszystkich, rząd wykreuje mediami mainstreamowymi u osób zaszczepionych strach przed osobami niezaszczepionymi, aby zaszczepieni presją społeczną zmusili nieszczepionych do szczepienia (tak jak wymuszają noszenie maseczek przez bezmaseczkowców). Jeśli to się nie uda, wykreuje kampanię medialną sugerującą, że przestraszeni zaszczepieni żądają, aby rząd dopisał covid-19 do listy groźnych chorób zakaźnych zwalczanych przez państwo obowiązkowymi szczepieniami, aby wykorzystać ustawę epidemiczną do przymusowego szczepienia niezaszczepionych. Przestraszeni zaakceptują wszystko.

Możliwe, że wkrótce pojawi się kampania medialna mająca przekonać społeczeństwo, że przechorowanie covida nie chroni przed covidem (a jeśli już, to na krótko), a jedynym rozwiązaniem są szczepionki. Nie dajcie się im nabrać i ostrzegajcie innych przed tymi kampaniami propagandowymi!

Wstęp i podsumowanie: Maurycy Hawranek
Opracowanie części głównej: Andrzej Kumor
Na podstawie: DziennikPolski24.pl, DziennikBaltycki.pl i wiele innych portali biorących udział w kampanii na rzecz wykreowania akceptacji przymusu szczepiennego
Źródła: Goniec.net, WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

13 komentarzy

 1. Murphy 25.04.2021 11:40

  Pisanie/mówienie, że niezaszczepieni zagrażają zaszczepionym jest dowodem na to, że szczepionki nie chronią zaszczepionych. Dlaczego więc miałbym się szczepić czymś co nie działa?

  Niestety ci co się szczepią to w większości przypadków ludzie pozbawieni logicznego myślenia, lub wręcz niemyślący w ogóle a ślepo wykonujący zadania nakazane przez rząd.

 2. Dgruzin 25.04.2021 14:01

  Zgodzę się z Murphy
  Dodam, że na nielogiczność i zaprogramowanie nakłada się czynnik ekonomiczny oraz STRACH najbardziej destrukcyjna emocja.

  Nawet ten artykuł jest straszakiem dla niektórych

 3. arthur 25.04.2021 14:44

  Art.36 mówi o przymusowym podaniu leku.
  Lek podaje się chorym (lub o chorobę podejrzewanym); szczepionkę- zdrowym (zagrożonym zachorowaniem).
  Wykorzystanie tego art. do przymusowego podawania szczepionek wydaje mi się naciągane.
  Co pewnie rządzącym przeszkadzać nie będzie…

 4. cacor 25.04.2021 16:24

  Cóż, wygląda na to, że właśnie się kreuje popyt na “lewe” zaświadczenia, paszporty i inne gadżety potwierdzające “przyjęcie” szczepionki.
  Zawsze jest akcja i reakcja.

 5. Szwęda 25.04.2021 20:02

  arthur,
  Obecnie cały czas szprycują tysiące przewlekle CHORYCH ludzi, a producent szczepionki wyraźnie napisał, że nie wolno szczepić ludzi przewlekle chorych. Mamy więc ludobójstwo pełną parą!

 6. Dorota Nawigatorka 25.04.2021 20:06

  Nie uda im się 🙂

 7. Jack Ravenno 25.04.2021 20:15

  Nie będzie obowiązkowych szczepień tym czymś. To jest podpuszczanie i łamanie woli ludzkiej. Będą stosować najróżniejsze wybiegi, silne naciski i tym podobne, ale nigdy nie zrobią tego jako obowiązek, ponieważ to człowiek ma podjąć decyzję sam i świadomie (w miarę) czy idzie w to piekło czy nie. Wielu pójdzie w to całkiem świadomie, a bardzo wielu da się po prostu oszukać.

 8. Fenix 26.04.2021 07:48

  Chciwość i pycha zwodzi na manowce , niech mój duch prowadzi do prawdy.

 9. rici 26.04.2021 12:09

  Zmiana ustawy w 2008 roku przygotowywala do podobnej pandemi jak obecna. Planowana w tym czasie pandemia na swinska grype /odmiana koronawirusa/nie wypalila, miedzy innymi dlatego ze taka glupia Kopacz nie kupila szczepionek dla Polski, kilka innych krajow tez sie wylamalo, a taka Szwecja wszczymala szczepienia poniewaz szczepionka za wczesnie zaczela dzialac, i bylo duzo ofiar smiertelnych zwlaszcza wsrod dzieci.
  Teraz dopracowano “szczepionke” i te efekty zobaczymy pozniej jak wiekszosc bedzie juz zaszczepiona.

 10. gajowy 26.04.2021 15:52

  10 kafli złodziejom?! To już lepiej 1k zarobionej pielęgniarce pod stołem za wstrzyknięcie soli.

 11. Admin WM 27.04.2021 08:36

  Kolejny artykuł w ramach kampanii rządowej mającej przekonać ludzi do obowiązkowych szczepień na covida opublikowany w PAP (czyli w jednym ze źródeł rządowej propagandy):

  Prof. Maciej Banach agituje za obowiązkowymi szczepieniami za pomocą szantażu-ultimatum: „albo będzie ciągła pandemia, albo wprowadzimy obowiązkowe szczepienia”. Twierdzi, że nie ma innego wyjścia (chociaż są inne wyjścia – leczenie amantandyną i suplementacja witaminą D – zauważono, że u wszystkich osób ciężko chorujących na covida występuje wspólny czynnik – niedobór witaminy D).

  Na dodatek domaga się państwowej cenzury, bo jest „przerażony”, że ludzie mają już dosyć słuchać jednostronnej, kłamliwej propagandy rządu i szukają informacji u nieprzekupnych blogerów i w małych, niezależnych mediach: „To, że każdy może wymyślić nieprawdziwą historyjkę o COVID-19, szczepieniach i powielić ją po tysiąckroć na swoim profilu społecznościowym, jest po prostu niesłychane i powinno podlegać penalizacji”.

  Dowodem na to, że szerzy propagandę rządu, a nie własne opinie, jest bredzenie, że ludzie umierają nie z powodu problemów z dostępem do lekarzy, ale „Ludzie się wciąż nie zgłaszają na leczenie onkologiczne, kardiologiczne”. Czyli to samo mówi, co mówił niedawno Niedzielski, że nadmiarowe zgony to wina palenia papierosów, zanieczyszczonego powietrza i nie dbania o zdrowie (czyli zrzucanie winy z rządu i służby zdrowia na pacjentów). Nawet jeśli częściowo to prawda, że ludzie unikają służby zdrowia, winien temu jest rząd i jego propaganda strachu – ludzie boją się iść do lekarza by nie zarazić się covidem.

  https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C87512%2Cprof-banach-albo-bedzie-ciagla-pandemia-albo-wprowadzimy-obowiazkowe

 12. Szwęda 27.04.2021 10:37

  Najgorsze co może być to, że masowi ludobójcy Polaków zapewne unikną kary, która za takie zbrodnie może być tylko jedna, ale potrzebna niepodległa Polska z nowym skutecznie działającym i egzekwowanym prawem, prawem Polaków i dla Polaków.

 13. arthur 27.04.2021 18:34

  No to niech będzie “ciągła pandemia”.
  I niech każdy sam zdecyduje, czy się leczy, czy nie. Czy nosi maski, szczepi się, czy liże klamki w przychodniach. I niech ponosi konsekwencje swoich decyzji.
  Zagrożenie jest porównywalne, jak w średnim okresie grypowym, więc wszyscy powinni być przygotowani- taką pandemię to zawsze mieliśmy, tylko NIKT NAM O TYM NIE POWIEDZIAŁ:)
  Jedyna różnica to wojna informacyjna/sraczka medialna i jej konsekwencje (decyzje rządów i złamanie psychiki zwykłego człowieka).
  Jest dla mnie czymś niepojętym coś innego.
  Np. zaczynają się dyskusje o zniesieniu obowiązku noszenia masek i nagle panika, jakby zniesienie obowiązku równało się wprowadzeniu zakazu!
  Kto chce, niech sobie nawet śpi w OP1, nikt , na razie, nie broni…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.