Żarłoczni pielgrzymi niszczą zabytkowe drzewo

Opublikowano: 31.10.2015 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 820

Lipa we wsi Cielętniki przetrwała potop szwedzki, wojnę północną oraz dwie wojny światowe. Może jednak dokonać żywota w wyniku pogryzienia przez rzymskokatolickich pątników, którzy regularnie niszczą drzewo ku chwale Św. Apolonii – patronki stomatologów.

Drzewo ma ok. 520 lat, 10 metrów w obwodzie i 35 metrów wysokości. Jest dumą lokalnej społeczności. Od kilku lat majestatyczne drzewo jest ogrodzone metalowym płotem. Zwykle takie rozwiązanie jest stosowane aby ochronić rośliny przed zwierzętami. W tym przypadku środek zapobiegawczy został użyty przeciwko żarłocznym pątnikom, którzy przez cały rok, w drodze do oddalonego o 40 km częstochowskiego sanktuarium, odwiedzają kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Cięlętnikach. Słynne drzwo rośnie tuż przy przybytku, na którego murze znajduje się tablica poświęcona Św. Apolonii, pod której opiekę oddają się cierpiący na bóle zębów.

Całe nieszczęście pomnika przyrody zaczęło się, kiedy pątnicy uroili sobie, że po modłach do dentystycznej świętej należy podgryźć lipową korę, co według ludowych wierzeń – może pomóc w uśmierzeniu bólu. Miejscowe władze obserwując skalę dewastacji wiekowego drzewa, poprosili o konsultacje zespół dendrologów. Ci orzekli, że lipa umrze, jeśli nie zostanie odpowiednio zabezpieczona przed pątniczymi szczękami.

Niestety, zapalczywość pielgrzymów łaknących lipowej kory sprawiła, że ogrodzenie nie zapewnia drzewu pełnej ochorny przed pogryzieniami. Mimo zawieszonej tabliczki z napisem: „Drzewo jest ogrodzone i zabezpieczone przed ogryzaniem przez pątników…!!!”, zdeterminowani pielgrzymi przeskakują przez płot i zatapiają zęby w korze.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. agama 31.10.2015 10:22

  fanatycznie religijne zombie zjedzą chyba wszystko, jeśli tylko ich religia to uzasadni

 2. wiara milosc nadzieja 31.10.2015 11:35

  katolicyzm to parodia chrześcijaństwa, to narzędzie do niszczenia chrześcijaństwa przez afery, wielkie grzechy jak pedofilia, przez różną obłudę i chore nauki jak np ci różni “święci” – to wszystko ma ośmieszać naukę Chrystusa i Jego proroków i apostołów ale prawda się ostoi.

  Jutro i pojutrze będzie cyrk na cmentarzach : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/10/zaduszki-polski-wspoczesny-odpowiednik.html – ale i to wszystko przez prawdę jest obnażone.

  Prawda zawsze zwycięży największe nawet kłamstwo, tak jak promyk światła rozprasza najgęstszą ciemność.

  Rzymski katolicyzm powołał inkwizycję aby wymordować chrześcijan. Prawdziwych chrześcijan którzy na podstawie Biblii widzieli że urzad papieza to oszustwa, wiedzieli że chrzest nieświadomych dzieci to oszustwo, widzieli na podstawie Biblii że podział na duchownych i świeckich to oszustwo, widzieli że czycięc to oszustwo i widzieli wiele innych rzeczy dlatego Rzym wymordował tysiące Waldensów, Hugenotów, Husytów. Biblia w przekłądzie na języki narodowe była zakazana

  Podział na tzw duchownych i świeckich nie pochodzi od Chrystusa i kościół katolicki nie był i nie jest Jego Kościołem – powstał on w wyniku dekretów teodozjańskich z lat 391-392 gdy cesarz uznał odstępczą od Biblii frakcję chrześcijaństwa – jedyną religią cesarstwa. Wtedy ta odstępcza frakcja stała się POWSZECHNA czyli KATHOLIKOS – po grecku : powszechny. Wtedy odstepstwo od biblijnej nauki jeszcze sie pogłębiło. Coraz większe budowle nazywana świątyniami, coraz większe posągi, figury ale w środku coraz większa martwota religijna, brak żywej wiary i jej owoców jak : miłość, sprawiedliwość, miłosierdzie, współczucie, dobrotliwość itp.
  Oprócz tego cała masa błędnych nauk sprzecznych z Biblią jak np : czyściec, podział na duchownych i świeckich, kropienie nieświadomych dzieci wodą, adoracja przedmiotów, kulty tzw świętych, kult aniołów, Marii, spowiedź uszna, wymuszany celibat, i wiele wiele innych. Biblia, historia i wiele zbrodni pokazują że ten twór nie był i nie jest Kościołem Chrystusa.

  “Starajcie się wejść przez wąską bramę, gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, ale nie będą mogli” – Ewangelia Łukasza 13:24 Biblia Warszawska — ci którzy chcą wejść do Królestwa Bożego a nie będą mogli to nie ateiści bo oni nie chcą w ogóle wejść bo nie wierzą, słowa Zbawiciela dotyczą wierzących w Syna Bożego ale których życie nie różni się od świata, ale ma co najwyżej martwą religijność, martwe tradycje, rytuały, ceremonie.
  Uważajcie na wszelkie organizacje religijne w tym na organizację Świadków Jehowy – http://mieczducha888.blogspot.com/2015/01/logos-dowody-dla-najwiekszych.html

  papież wymysł katolicyzmu : https://www.youtube.com/watch?v=gDkpLUbR7gw

  ,

 3. agama 31.10.2015 11:48

  pytanie: co to jest dobro i czy potrzeba do tego filozoficznej, religijnej czy ideologicznej otoczki, żeby je czynić? Chrześcijaństwo rości sobie prawo do wynalezienia dobra na świecie.

 4. Komzar 31.10.2015 15:27

  Nie, no bez jaj, nie można ludziom zabraniać gryźć drzew. Mordujemy zwierzęta, wycinamy całe dżungle by zrobić sobie ładny taboret a teraz niby tacy dobrzy zabraniamy kilku wariatom porzuć sobie korę. 🙂
  Nie wiem kto tu jest bardziej walnięty.

 5. ZIWK 31.10.2015 16:00

  XXI wiek,
  Środek cywilizowanego kontynentu – Europy

  Witamy z żywym skansenie XIX wieku z obrzeży cywilizacji…
  Bo dentysta to złodziej, a lekarz to wróg.
  Kołtuny też już się pojawiają!

 6. Konter 31.10.2015 18:20

  Hmmm… a może naprawdę im pomagała ta kora? Ponoć wiara czyni cuda.

 7. adambiernacki 01.11.2015 09:22

  Uahahaha dzięki za tego niusa ubawiłem się aż mi łzy pociekły. Pątniki szkodniki :-)))

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.