Zarabiasz w UE? Będziesz raportować

Opublikowano: 31.05.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 165

Ministrowie finansów państw UE przyjęli w zeszłym tygodniu przepisy o obowiązku przekazywania im przez duże międzynarodowe korporacje informacji dotyczących podatków płaconych w każdym państwie unijnym. Nowe regulacje mają pomóc uszczelnić systemy podatkowe.

Jak informuje portal Biznes.Interia.pl, firmy mają ujawniać, wyliczając szczegółowo kraj po kraju, takie informacje, jak obroty wewnątrz grupy, liczba pracowników, zysk przed opodatkowaniem, a także rodzaj działalności. Informacje te muszą być opublikowane już za bieżący rok fiskalny. Przedsiębiorstwa mają je zgłosić do państwa członkowskiego, gdzie spółka matka ma status rezydenta podatkowego.

Zgodnie z zaaprobowanymi przez ministrów regulacjami, międzynarodowe firmy z globalnymi przychodami powyżej 750 mln euro będą publikowały coroczne raporty ujawniające zyski oraz podatki zapłacone w każdym z państw członkowskich UE, w którym prowadzą działalność.

Dyrektywa ta jest wdrożeniem do prawa UE rekomendacji OECD, dotyczących działań mających zapobiegać rozpadowi podstawy opodatkowania (tzw. erozji opodatkowania) i przesuwaniu zysków do rajów podatkowych.

Cel powstania nowych przepisów to uniemożliwienie korporacjom wykorzystywania możliwości zmniejszenia lub uniknięcia opodatkowania, jakie dają poszczególne systemy podatkowe państw unijnych (lub rozbieżności między nimi). Dyrektywa przewiduje, że władze podatkowe w krajach UE będą wymieniały między sobą te informacje automatycznie, aby zmniejszyć ryzyko wykorzystywania luk podatkowych.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o