Zaproponował polskiemu klubowi ustawianie meczów

Opublikowano: 14.05.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1897

Czy polskiej piłce nożnej znów grozi korupcyjna zapaść? Wiele wskazuje na to, że zagrożenie jest poważne. Jak donosi portal Sport.TVP.pl, za procederem najczęściej stoją ukraińscy piłkarze, którzy trafili do Polski w ostatnich miesiącach. Propozycje ustawienia meczu pochodzą jednak z różnych stron. W listopadzie zeszłego roku piłkarz III-ligowej Vinety Woli, Adrian Skorb był namawiany do ustawienia meczu przez… kierowcę Bolta.

Do kuriozalne sytuacji doszło niedawno w Zielonej Górze. Z przedstawicielami III-ligowej Lechii (jej pozycja w tabeli sprawia, że do końca sezonu gra już „o nic”) skontaktował się człowiek, który oświadczył, że chętnie dołączy do grona sponsorów klubu. Mówił ze wschodnim akcentem. 2 maja w klubie doszło do spotkania z niedoszłym sponsorem. Uczestniczyło w nim dwóch pracowników Lechii – Krzysztof Stacewicz oraz Konrad Komorniczak.

Konrad Komorniczak zrelacjonował to zdarzenie na antenie Radia Zielona Góra. Dziś nie może już zabierać głosu w tej sprawie, bo do milczenia – ze względu na prowadzone śledztwo – zobowiązała go policja.

„Zadzwonił do nas człowiek ze Świebodzina i powiedział, że chce sponsorować Lechię. Przez telefon był dość lakoniczny, więc zaprosiliśmy go do klubu” – powiedział Komorniczak. Gdy pojawił się w klubie, okazało się, że nie jest przedstawicielem żadnej firmy. Początkowo mówił, że pochodzi z Ukrainy, potem wspominał o Mołdawii. „Zamiast sponsorowania klubu zaproponował, sugerując, że drużyna już o nic nie walczy, korzyści korupcyjne z tytułu obstawiania konkretnych zdarzeń meczowych u bukmacherów w Azji. Chodziło np. o to, by padło więcej niż 2,5 bramki, bez znaczenia dla której drużyny. Spotkanie zakończyło się dość szybko” – wyjaśniał Komorniczak.

Przybysz ze Wschodu był mocno zaskoczony odmową ze strony klubu. Bezpośrednio po spotkaniu klub poinformował o całej sytuacji PZPN, Lubuski Związek Piłki Nożnej oraz policję. Policja nie informowała do tej pory, czy podejrzany został zatrzymany.

Autorstwo: JA
Na podstawie: Sport.TVP.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. JedynaDroga 14.05.2023 20:04

    Ukraina to stan umysłu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.