Zapowiadają potężną manifestację przeciwko władzy

Opublikowano: 03.06.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1882

6 czerwca wyznaczono – kolejnym i chyba ostatnim – dniem protestu przeciw reformie emerytalnej. Protesty zapowiadane są m.in. w szkołach średnich i na uniwersytetach, ale przede wszystkim mobilizują się związki zawodowe. To czternasty dzień protestu.

Międzyzwiązkowy komitet napisał w komunikacie, że będą „razem, zjednoczeni i zdeterminowani, by wywalczyć wycofanie reformy i postęp społeczny”. Komitet ma wsparcie 8 związków i pięciu organizacji młodzieżowych.

Czego mogą się więc spodziewać tego dnia Francuzi i turyści? Będą zakłócenia lotów na lotniskach. Generalna Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego (DGAC) zwróciła się już 1 czerwca do linii lotniczych o odwołanie jednej trzeciej lotów na lotnisku Paryż-Orly z powodu protestu kontrolerów ruchu lotniczego. 20% lotów odwołano już z lotnisk w Lyonie, Marsylii, Nicei, Tuluzie, Bordeaux i Nantes. Spodziewane są „zakłócenia i opóźnienia”.

Ruch pociągów będzie także poważnie zakłócony, choć tutaj brakuje jeszcze danych. Podczas ostatnich „dni mobilizacji” zakłócenia były jednak minimalne.

Związki zawodowe nauczycieli już wezwały do ​​strajku 6 czerwca, a udział wezmą członkowie FSU, Unsa, SUD Education, Solidaires, CGT Educ’action, Sgen CFDT, FNEC FP-FO i SNALC. Także pięć organizacji młodzieżowych ogłosiło swoje wsparcie dla ruchu: Unef, Voix Lycéenne, Fage, Fidl i MNL. Władze spodziewają się pod szkołami nawet zamieszek.

Zakłócony będzie transport miejski, a także należy się spodziewać manifestacji w wielu miastach. Przeciwnicy reformy liczą na parlament. Projekt grupy parlamentarnej opozycji chce zniesienia ustawy podwyższającej wiek emerytalny do 64 lat i ma być on rozpatrzony 8 czerwca.

Autorstwo: BD
Na podstawie: „Le Figaro”
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.