Zapaśnicy starli się z policją

Opublikowano: 29.05.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2283

W Indiach doszło do starcia zapaśników z policją. Sportowcy zorganizowali demonstrację przeciw prezesowi swojej federacji zapaśniczej, który jest oskarżany o molestowanie seksualne. W niedzielę 28 maja zostali zatrzymani przez policję.

Do aresztu trafili nawet olimpijscy medaliści. W ramach protestu usiłowali pomaszerować w kierunku parlamentu w New Delhi, ale policja im to uniemożliwiła. Grupa zapaśników organizuje protesty od kwietnia, domagając się aresztowania Brija Bhushana Singha, prezesa federacji zapaśniczej.

Jest oskarżany o molestowanie seksualne, ale i zastraszanie zawodników. Zdeterminowani sportowcy, usiłowali w niedzielę przejść pod parlament, gdzie odbywało się zaprzysiężenia nowego hinduskiego parlamentu w obecności premiera Narendry Modiego.

Przeciw nim skierowano setki policjantów. Wśród aresztowanych i wsadzanych do autobusów byli brązowi medaliści olimpijscy Sakshi Malik i Bajrang Punia. „Szanujemy naszych sportowców, ale nie będziemy tolerować żadnych zakłóceń inauguracji siedziby parlamentu” – skomentował zatrzymania wysoki rangą funkcjonariusz policji hinduskiej.

Inauguracja prac nowego parlamentu odbywa się jednak także w atmosferze innych protestów i dlatego działania służb w stolicy zostały wzmocnione. Funkcjonariusze policji pilnowali również wokół Delhi wjazdów do miasta, gdzie pojawiła się grupa rolników, którzy chcieli wesprzeć protest sportowców.

Pozostawanie na stanowisku szefa federacji zapaśniczej Singha tłumaczy się tym, że należy on do rządzącej hinduskiej partii nacjonalistycznej Bharatiya Janata premiera Modiego. Oficjalnie zaprzecza też oskarżeniom.

Autorstwo: BD
Źródło: NCzas.ocm


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.