Zapach ścinał z nóg…

Opublikowano: 24.07.2018 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 324

Naukowcy nie znaleźli śladów starożytnej klątwy, ale zidentyfikowali szczątki – informuje „Science Allert”.

Kilka dni temu archeolodzy otworzyli złowrogi czarny sarkofag, który odnaleziono na początku lipca w Aleksandrii. Pomimo ostrzeżeń tabloidów przed starożytną klątwą nie odnaleziono jej śladów. O niektórych osobliwościach procedury otwarcia sarkofagu poinformowało czasopismo „Science Alert”.

Tabloidy pisały, że w sarkofagu spoczywa wielka osobistość, być może sam Aleksander Macedoński. Na tego, kto go otworzy, spadnie klątwa. Jednak, mimo wszelkich ostrzeżeń, odsunięto wieko, a w środku znaleziono trzy częściowo rozłożone mumie, mocno naruszone przez wodę, która przedostała się do sarkofagu. Naukowcy twierdzą, że szczątki należą prawdopodobnie do żołnierzy.

Gdy po raz pierwszy próbowano otworzyć sarkofag, okropny zapach wydobywający się ze środka ścinał z nóg. Jednak nie ma on związku ze starożytną klątwą – woń pochodziła z wód kanalizacyjnych, które przesączyły się do niego przez szczelinę w jednej ze ścian.

„Spójrzcie na mnie, jako pierwszy zajrzałem do sarkofagu i nadal żyję, stoję przed wami. Nie ma żadnej klątwy” – powiedział sekretarz generalny Rady Ministerstwa Kultury ds. Starożytności Mustafa Waziri.

Sarkofag został odnaleziony 1 lipca w Aleksandrii podczas prac budowlanych. Wykonano go z czarnego granitu, waży około 30 ton.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o