Zapach potu pomaga wykryć choroby

Opublikowano: 24.06.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 817

Niezwykły zapach potu może być oznaką destrukcyjnych procesów w organizmie i wadliwego funkcjonowania niektórych organów, powiedziała dermatolog Irina Skorogudajewa na antenie kanału telewizyjnego „Rossija 1”.

Powiedziała, że często w chorobach nowotworowych człowiek zaczyna się bardziej pocić, a ciało wydziela specyficzny „zapach stęchłego mięsa”. Skorogudajewa wyjaśniła, że podczas walki ze złośliwymi nowotworami organizm wytwarza „czynnik umartwiający nowotwory”, który podwyższa temperaturę ciała. „A jednym z objawów raka jest niska gorączka, która utrzymuje się przez długi czas” – powiedziała. Aby obniżyć temperaturę, ciało uruchamia system termoregulacji, a osoba zaczyna się pocić.

Z kolei diabetycy często pachną acetonem lub zgniłymi jabłkami. „Jeśli twój poziom insuliny spadnie z powodu cukrzycy, oznacza to, że glukoza nie dostaje się do komórek, a one muszą jakoś produkować energię i dlatego przechodzą na tłuszcze” – powiedziała dermatolog.

W wyniku tego procesu u chorych na cukrzycę powstają w ciele ciała ketonowe, które zamieniają się w aceton, powiedziała Skorogudajewa. „W przypadku problemów z wątrobą i nerkami, pot nabiera zapachu amoniaku” – dodała.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Wojna INFO 25.06.2020 08:03

    Aceton ma zapach zgniłych jabłek (tylko mocniejszy).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.