Zaostrzenie kar za podnoszenie ceny mieszkań w czasie budowy

Opublikowano: 04.04.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1564

Ontario ma w planach zwiększenie kar za nieetyczne praktyki stosowane przez deweloperów budujących kondominia. Minister ds. rządu i usług konsumenckich Ross Romano powiedział, że zaproponowane przepisy mogą wejść w życie za 30 dni i będą działać wstecz do ostatniego czwartku, kiedy zostały ogłoszone. Minister wyjaśnił, że do zmian zmotywowały go historie klientów, którzy podpisywali umowy na zakup mieszkań za określoną kwotę, a potem byli zmuszani do dopłat lub rezygnacji z zakupu.

Według nowych zasad kary dla firm i osób indywidualnych za anulowanie pierwotnych projektów i podnoszenie cen za mieszkania będą podwojone. Ponadto usunięte będą ograniczenia kar dla podmiotów popełniających to samo wykroczenie kilka razy, a wprowadzona zostanie możliwość odebrania licencji na dwa lata (obecnie na 6 miesięcy) deweloperom, którzy w ten sposób zwiększają ceny. Wykroczenia będą ustalane podczas oceny nieetycznego zachowania dewelopera, a Home Construction Regulatory Authority będzie mogło rozpocząć dochodzenie, nawet jeśli nie otrzyma skargi. Ma to przyspieszyć cały proces.

Minister dodał, że w przypadku zwrotu depozytów, pieniądze będą oddawane klientom z uwzględnieniem stóp procentowych banku centralnego, tak by konsumenci nie byli stratni, jeśli projekt zostanie odwołany. Obecnie trwa proces konsultacji.

Minister Romano powiedział, że rząd chce jeszcze zrobić coś, by zwiększyć przystępność domów w Ontario.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. kufel10 04.04.2022 20:31

    U nas patodeweloperzy budujący na wykarczowanym kawałku lasu lub zasypanym oponami dole kloacznym swe kameralne patoklitki ze ślepa kuchnią, grzybem za szafą i wodą w ścianie mają się dobrze. Ceny w siup w górę zachęcają kredyciorzy, ulicę i innych spekulantów do “inwestycji”, utrudniając jednocześnie naprawdę potrzebujacym (np młode małżeństwa) zakup czegoś gdzie można byłoby po ludzku żyć. POznałem kilku patodeweloperów, na ogół szemrane towarzystwo, wszelkiej maści cwaniaczki, potomkowie ubeków i dorobkiewicze idący po trupach, dziś mający się za szanowanych obywateli, fizycznie zwykłe wechy.

  2. woma123 05.04.2022 00:27

    HI

    No to nam wszystko kolego wyjaśniłeś. Ja tylko pytam, a kto kupuje te mieszkania od szemranych deweloperów za nierealne kwoty? To Wy! Młodzi! Bierzecie kredyty i zupełnie bezmyślnie kupujecie nory bez garażu ani miejsca parkingowego, blok w blok że można wódkę z sąsiadem pić przez okno.

    To czego chcesz? Komunizmu? Żeby Państwo wszystko regulowało? Powrotu spółdzielni mieszkaniowych, książeczek oszczędnościowych na mieszkanie? Ja to już widziałem, przeżyłem i ni chcę do tego wracać.

    Marzycie o powrocie komuny, a nie macie najbledszego pojęcia co Was czeka! Życzę powodzenia w Nowym Świecie następującym po w Nowym Ładzie.

    DuDuS

  3. kufel10 05.04.2022 12:17

    Przyjacielu – i tak źle i tak niedobrze. Ciekawe analizy są w książkach Józefa Białka (3 starsze i 2 nowsze, polecam wszystkie).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.