Zamknięto najstarszy jarmark bożonarodzeniowy w Anglii

Opublikowano: 08.12.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2357

Najstarszy jarmark bożonarodzeniowy w Anglii, Lincoln Christmas Market, został właśnie zlikwidowany. Jak to możliwe? Władze Lincoln twierdzą, że jarmark był zbyt popularny i ściągał do centrum miasta niebezpiecznie dużo ludzi.

Lincoln Christmas Market był jednym z największych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. Poza tym był on najstarszym tego typu jarmarkiem w Anglii. Dość powiedzieć, że w 2022 roku obchodził 40. urodziny. Co zatem sprawiło, że władze Lincoln postanowiły zlikwidować jarmark? Powodem, jak podano, była zbytnia popularność jarmarku, który w zeszłym roku, w ciągu czterech dni, przyciągnął do centrum miasta 320 000 ludzi. A to, jak przyznają władze, zbyt dużo. Przy tak dużej liczbie ludzi służby mogą nie być w stanie zapewnić ludziom należytego bezpieczeństwa.

Zamiast jednego dużego jarmarku władze Lincoln postanowiły zorganizować szereg oddzielnych eventów.

Wielu mieszkańców Lincoln – zwłaszcza tych, którzy cieszyli się jarmarkiem od 1982 roku, nie rozumie decyzji councilu rządzonego przez polityków Partii Pracy. Wyrazicielem ich oburzenia się m.in. politycy z ramienia torysów, którzy nie szczędzą laburzystom słów krytyki i nazywają decyzję o zamknięciu jarmarku „wandalizmem kulturowym i gospodarczym”. „O tej porze w przyszłym tygodniu jarmark bożonarodzeniowy w Lincoln powinien w pełni działać. Ale Partia Pracy w Lincoln, która kieruje radą miejską, postanowiła jarmark zamknąć. W sekrecie. Bez troski o wpływ na ludzi, lokalną społeczność lub przedsiębiorstwa. Oni niszczą źródła utrzymania, miejsca pracy i reputację naszego miasta” – napisał na „Facebooku” rozgoryczony polityk Partii Konserwatywnej Karl McCartney.

Przewodniczący councilu z ramienia Partii Pracy próbował jednak bronić decyzji swojej i swoich kolegów dotyczącej zamknięcia popularnego jarmarku. Ric Metcalfe stwierdził, że „ogromny sukces roku 2022” spowodował w mieście spore problemy i że „tak wiele osób na tak małym obszarze w krótkim czasie mogło czuć się niekomfortowo”. „Rozumiemy rozczarowanie niektórych osób faktem, że jarmark bożonarodzeniowy w Lincoln został zlikwidowany. Decyzję ogłoszono dziewięć miesięcy temu. Uzasadniając to tym, że po prostu nie możemy kontynuować organizowania wydarzenia, które stanowi poważne ryzyko dla bezpieczeństwa publicznego” – wyjaśnił Metcalfe w jednym z wywiadów.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 08.12.2023 17:28

    Kto sposoruje pacynki>>> koncerny, korporacje, dla kogo handel bez cla w ue dla duzych korporacje i koncerny wymusily ta UE na pacynkach by wiecej zarabiac.
    Wiec pacynki wspomagaja sponsorow ,wiec jada z malutkimi i srednimi , przyklad polski lad ktory uderza w malych a duzych nie rusza. Tu to samo taki jarmark zabiera pieniadze supermarketa , wiec do likwidacji.
    Przeciez to nie przypadek wojny , covidy zeby najbogatsi wiecej zarqbiali cala polityka swiatowa jest robiona pod nich bo pacynki sobie porobili w kazdym kraju zeby dbali o ich interesy kosztem najmiejszych bo gdyby ci najmiejsi mieli swoich u wladzy to by opodatkowano na 50% od zysku najbogatszych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.