Zamieszki w Paryżu. Kurdowie rozwścieczeni po masakrze

Opublikowano: 24.12.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2322

W 10. dzielnicy Paryża doszło w piątek do strzelaniny. Jak wynika z relacji medialnych, pewien mężczyzna miał otworzyć ogień w pobliżu kurdyjskiego centrum przy rue d’Enghien.

Minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin oraz francuska prokuratura przedstawili pierwsze szczegóły tragicznego zdarzenia. Potwierdzono wiadomość o co najmniej trzech ofiarach śmiertelnych i czterech osobach rannych w wyniku strzelaniny. Dwie z poszkodowanych osób, przebywających w szpitalu, są w stanie ciężkim. W związku z dramatycznym wydarzeniem miejscowa policja zatrzymała już i aresztowała 69-letniego mężczyznę. Jego motywy nie są jeszcze znane.

Francuska policja za pośrednictwem mediów społecznościowych wezwała mieszkańców stolicy kraju do unikania miejsca zdarzenia i umożliwienia prac służbom ratowniczym oraz funkcjonariuszom. Teren okolicy, w którym doszło do strzelaniny, został przeszukany. Policjanci musieli się upewnić, że w pobliżu nie było np. materiałów wybuchowych.

Burmistrz Paryża Anne Hidalgo podziękowała za akcję prowadzoną przez służby. Zamieściła także kondolencje dla rodzin zmarłych. „Dziękuję policji za zdecydowaną interwencję podczas strzelaniny w 10. dzielnicy. Myślimy o ofiarach i ich rodzinach. Składamy kondolencje bliskim zmarłych. W ratuszu zostanie otwarta specjalna pomoc psychologiczna” – podkreśliła burmistrz Paryża Anne Hidalgo.

„Po dramatycznej strzelaninie, wracam do Paryża i jadę na miejsce zdarzenia. Wszystkie moje myśli są z bliskimi ofiar. Sprawca został aresztowany” – napisał na „Twitterze” minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin.

Reporterzy dziennika „Le Parisien”, relacjonują, że po strzelaninie w centrum Paryża doszło do zamieszek. Policja została zaatakowana przez demonstrujących Kurdów. W ruch poszły znaki drogowe, koła od rowerów czy kamienie. „Sytuacja się nie uspokaja. Jest gorąco” – donosi francuska gazeta. Tłum zgromadził się na Rue Faubourg Saint-Denis i nacierał na kordon policjantów. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego, by rozproszyć demonstrantów. „Kurdowie we Francji stali się celem haniebnego ataku w sercu Paryża. Myślami o ofiarach, o ludziach, którzy walczą o życie, o ich rodzinach i bliskich. Uznanie dla naszych organów ścigania za ich odwagę i opanowanie” – napisał na „Twitterze” prezydent Francji Emmanuel Macron.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com, DoRzeczy.pl, PolsatNews.pl, WP.pl
Źródło: MediaNarodowe.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. wloczykij 24.12.2022 11:14

    Francja to trzeci świat.

  2. Stary Kulas 27.12.2022 10:21

    @wloczykij
    Tak jak czytałem w przepowiedniach w latach 1990-tych. Zanim Francja się zorientuje jej broń jądrową przejmą islamiści.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.