Zamieszki w Malmo po spaleniu „Koranu”

Opublikowano: 29.08.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 245

Ponad 300 osób brało udział w zamieszkach w szwedzkim Molmo w nocy z piątku na sobotę.

https://www.youtube.com/watch?v=zBpnm3DCE8w

Kilkunastu policjantów zostało rannych, gdy chuligani rzucali w nich kamieniami, butelkami i znakami drogowymi. Podpalano samochody i sklepy, niszczono bilboardy, znaki drogowe i wszystko, co dawało się wyrwać. Piętnaście osób zostało zatrzymanych ale po kilku godzinach zostali zwolnieni.

Zamieszki wybuchły w miejscu, gdzie rano kilka osób z duńskiej antyislamistycznej partii Tram Kurs spaliło egzemplarz Koranu a innym grało w piłkę nożną. Na tę manifestację wolności słowa nie został dopuszczony przywódca partii, Rasmus Paludan, którego policja zatrzymała w okolicach Malmo i wydaliła z dwuletnim zakazem wjazdu do Szwecji. Jako powód podano „przygotowania do popełnienia czynu kryminalnego” i „groźba niepokojów społecznych”.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: TheLocal.se
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 3,40 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

“Na tę manifestację wolności słowa” coś chyba się komuś w głowie poprzewracało. Czy to się nazywa wolność słowa? To zwykłe chamstwo i prymitywne zachowanie bez szacunku dla innych ludzi. Czy tylko na to ich stać? W takim razie reakcja muzułmanów to też swoiste wyrażanie emocji, czyli też podpada pod wolność słowa. Wyrażali swoje słowo za pomocą niszczenia.

Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Trochę hardcorowo Ci panowie postanowili pokazać, na czym polega wolność słowa. Rozumu mają niewiele. Ale muzułmanie mają go jeszcze mniej. Mogli zastosować strategię “oko za oko” i spalić w odwecie biblię. Ci panowie zniszczyli dwie książki, a muzułmanie za książkę (rozumiem dla nich bezcenną) wartą w księgarni kilka euro, zdemolowali pół miasta, zadali ludziom ból, narazili na straty na kilkadziesiąt tysięcy euro. Religia strasznie otumania i pozbawia rozumu wg mnie.

maciek
Użytkownik

Polecam Archiwum Stiega Larsona wydane teraz , autor Jan Stockhlasa. Opis hitlerowskich partii w Szwecji i klimatu jaki tam panuje może wyjaśnić to drobne zajście.