Zamieńmy puste kościoły w meczety!

Opublikowano: 17.06.2015 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 644

Główny lider społeczności muzułmańskiej we Francji zasugerował, żeby opuszczone, lub nieczynne kościoły zamienić w meczety, których według niego, brakuje dla muzułmańskich wiernych we Francji. Jak twierdzi, muzułmanie we Francji potrzebują około pięciu tysięcy meczetów aby zaspokoić potrzeby największej w Europie społeczności wyznawców islamu.

Dalil Boubakeur, rektor Wielkiego Meczetu w Paryżu i lider Francuskiej Rady Wiary Muzułmańskiej powiedział w radiu Europe 1, że to „delikatna sprawa, ale dlaczego by nie?”. Obecnie we Francji znajduje się około 2500 meczetów, kolejnych 300 jest w budowie. Według muzułmańskiego lidera pięciomilionowa społeczność potrzebuje przynajmniej pięciu tysięcy świątyń. W rozmowie z dziennikarzami przywołał on przykład kościoła w Clermont-Ferrand, gdzie opuszczony od 30 lat kościół przekształcono w meczet w 2012 roku.

„To jest ten sam Bóg, podobne obrzędy i braterstwo. Myślę, że chrześcijanie i muzułmanie mogą współistnieć i żyć razem” – powiedział Boubakeur. Nie jest to pierwszy raz gdy Boubakeur wzywa do zwiększenia liczby meczetów we Francji. W kwietniu wzywał on do podwojenia liczby świątyń muzułmańskich. Jego wezwania zostały przyjęte przez część organizacji chrześcijańskich i kościelnej hierarchii jako uzasadnione żądania. „Muzułmanie, tak jak chrześcijanie i Żydzi, powinni mieć możliwość praktykowania swojej religii” – powiedział Olivier Ribadeau-Dumas, rzecznik Episkopatu Francji.

Propozycja ta została skrytykowana przez polityków Frontu Narodowego. W kwietniu Florian Phillipot, wiceprzewodniczący FN powiedział, że Francja nie potrzebuje więcej meczetów a te istniejące okazały się miejscami radykalizacji muzułmanów. W marcu FN wezwał do zaprzestania budowy nowych meczetów oraz sprawdzenia źródeł ich finansowania.

Kwestia zacieśniania więzi między rządem francuskim a społecznością muzułmańską była dyskutowana w poniedziałek w Paryżu z udziałem oficjeli oraz przedstawicieli ponad 150 organizacji muzułmańskich. Premier Francji Manuel Valls powiedział, że nie ma żadnego związku pomiędzy islamem a ekstremizmem. „To wszystko to nie islam. Mowa nienawiści, antysemityzm ukrywany pod płaszczykiem antysyjonizmu i nienawiść do Izraela, samozwańczy imamowie w naszych dzielnicach i naszych więzieniach, którzy promują przemoc i terroryzm” – powiedział premier Valls. Podkreślił, że islam wywołuje nieporozumienia i niechęć części obywateli ale jest to druga co do wielkości grupa religijna we Francji i pozostanie w tym kraju.

Na podstawie: rt.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. agama 17.06.2015 12:34

  z jednej schizofrenii w drugą

 2. MB 17.06.2015 15:27

  “antysemityzm ukrywany pod płaszczykiem antysyjonizmu” – czyli jak jestem przeciwko syjonistom dokonującym ludobójstwa na semitach, to i tak jestem antysemitą.

 3. BrutulloF1 17.06.2015 15:52

  @MB
  ja jestem antysyjonistą. Każdy kto ma czelność krytykować Izrael albo syjonistów otrzymuje bardzo nietrendy łatkę antysemity. Czyli, że można krytykować wszystkich byle nie Izrael bo wtedy w najlepszym razie staniesz się antysemitą a w takich krajach jak USA krytyka jest równoznaczna ze śmiercią zawodową – przynajmniej w przypadku dziennikarzy. Holokaust to był dla nich dar niebios, bo chociaż ginęli tylko żydzi aszkenazyjscy, noszący w Izraelu pieszczotliwie określenie – “mydło” to wszechstronny splendor i korzyści wynikające ze statusu ofiary II wojny światowej spływa tych syjonistycznych drani rozpanoszonych po całym świecie. W USA syjoniści od dawna fałszują historię twierdząc, że jesteśmy współwinni zbrodni hitlerowskich.

 4. masakalambura 17.06.2015 16:16

  Bardzo mądra i sensowna inicjatywa. Kościoły zostały zbudowane z intencją, aby ludzie modlili się tam do Boga i uczyli tego, co Bogu się podoba.

  Bóg muzułmanów to ten sam Bóg, o którym uczył Jezus i Mojżesz. Jedyny Bóg, Wiekuisty.

  Lepsze to niż pozostawienie kościołów do zniszczenia albo zamiana ich na sklepy, domy mieszkalne albo kluby nocne, jak to ma miejsce w Anglii i w innych europejskich państwach. Widziałem na własne oczy.

  A już szczególnie sensowne jest to we Francji, z której przychodzą do nas tak krytykowane obrazki z zamkniętymi ulicami na czas piątkowej modlitwy. Jest to najlepsze i najłatwiejsze rozwiązanie tego problemu.

 5. XXIRapax 17.06.2015 16:41

  @masakalambura 17.06.2015 16:16
  Jezus nie nauczał o Bogu, tylko o ludziach i o tym jak zostać człowiekiem i nie potrzebował do tego celu marmurowych posadzek.

 6. hashi 17.06.2015 17:04

  Nie wiem kto stworzył sektę muzułmańską ale już lepsza chrześcijańska przynajmniej mordować nie każą. NALEŻY DODAĆ, że meczet staje się ziemią świętą i do końca istnienia świata niemożna go zburzyć, kto to zrobi czeka śmierć.

 7. bartolomeo 17.06.2015 21:04

  @XXIRapax Jezus nauczał o Bogu – tylko i wyłącznie oraz jak oraz jak umrzeć dla tego świata by wejść do Królestwa Niebieskiego. Poczytaj ewangelie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.