Zamiast wiadomości pokazali protesty

Opublikowano: 27.09.2020 | Kategorie: Media, Polityka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1392

Strona białoruskiej grupy medialnej (BT) zamiast wieczornych wiadomości pokazywała materiał przedstawiający użycie siły przez funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa wobec demonstrantów. Do cyberataku przyznali się hakerzy.

Transmisja online na stronie internetowej BT, która obejmuje m.in. kanał telewizyjny “Biełarus 1”, stała się niedostępna w sobotni wieczór. W rzadkich momentach ładowania wideo zamiast programów pierwszego kanału państwowego pokazywano materiał filmowy z ulic, na którym siły bezpieczeństwa brutalnie tłumią protestujących.

W Telegramie pojawił się komunikat grupy hakerów nazywających siebie „Cyberpartyzantami”, wskazujący na ich udział w awarii w pracy serwisu BT.

Służba prasowa BT nie skomentowała jeszcze sytuacji.

Problemy z działaniem transmisji online pojawiły się także na stronie innego białoruskiego kanału telewizyjnego ONT.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.