Zamachowiec w bazylice w Nicei obciął kobiecie głowę

Opublikowano: 29.10.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2726

Policja potwierdza, że w ataku w bazylice Notre Dame w Nicei obcięto głowę kobiecie, a dwie osoby zostały zabite nożem. Morderstwo miało miejsce rano w czwartek, napastnik został postrzelony przez policję i zabrany do szpitala. Prokuratura będzie badać zabójstwo jako „powiązane z organizacją terrorystyczną”.

Burmistrz Nicei Christian Estrosi powiedział, że zamachowiec powtarzał wielokrotnie „Allahu Akbar”, kiedy był krępowany przez policję. „Mamy dwie osoby zabite w kościele i trzecią, której życie jest zagrożone, która schroniła się w barze naprzeciwko kościoła” – komentował na bieżąco burmistrz. „Mamy dosyć (…), musimy usunąć islamofaszyzm z naszego terytorium”. Kobieta, która uciekła do baru, wkrótce zmarła. Wśród ofiar jest też dozorca bazyliki.

Wkrótce po zamachu Francuska Rada Kultu Muzułmańskiego (CFCM) wezwała wiernych do zaprzestania udziału w święcie Urodzin Proroka Mulid, potępiając atak. Z kolei przewodniczący Konferencji Episkopatu Francji biskup de Moulins-Beaufort poprowadził modlitwy w imieniu ofiar i przypomniał, że w czasie zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych wierni usłyszą: „Szczęśliwi, którzy są prześladowani ze względu na mnie. Albowiem wielka będzie dla was nagroda w niebie”.

Policja uspokaja, że sytuacja jest pod kontrolą, jednak minister spraw wewnętrznych Francji Gérald Darmanin zaapelował, by unikać obszaru, na którym doszło do ataku.

Wcześniej w tym miesiącu islamski terrorysta pochodzenia czeczeńskiego, związany z ISIS, obciął głowę nauczycielowi Samuealowi Paty, który pokazywał na lekcji o wolności słowa rysunki przedstawiające Mahometa.

W Nicei miał miejsce jeden z najtragiczniejszych ataków terrorystycznych ostatnich lat, kiedy w 2016 roku 31-letni Tunezyjczyk wjechał ciężarówką w tłum celebrujący narodowe święto 14 lipca. Zginęło wtedy 86 osób.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: TheGuardian.com, Insider.com, La-Croix.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.