Zamach w Nicei fałszywą flagą?

Opublikowano: 17.07.2016 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 342

Zanim wyjaśnię, dlaczego ten „atak ciężarówką” jest prawie pewną fałszywą flagą/ustawionym wydarzeniem, pozwólcie mi coś powiedzieć: nasze myśli powinny być z tymi zabitymi, rannymi lub poszkodowanymi tą sytuacją.

Nazywanie tego „fałszywą flagą” nie jest tożsame z powiedzeniem, że nikt naprawdę nie zginął lub nie został ranny. Oznacza to tyle, że atak został zorganizowany przez inne źródło, o którym nie mówi się w mainstreamowych mediach, a nie przez „samotnego wilka”, który sam wszystko zaplanował i wyruszył na łów.

Nie zamierzam analizować nagrań z zamachu, by wyjaśnić, dlaczego ten atak był operacją „fałszywej flagi”. Użyję natomiast czystej, prostej logiki.

Co jest smutne, zajęło mi to około trzech minut, by do tego dojść. Dlaczego? Ponieważ natychmiast przypomniałem sobie wiadomość BBC News z wieczora 14 lipca 2016 r., w której mowa była o tym, że „Francja nie przedłuży stanu wyjątkowego, który został nałożony po zeszłorocznym ataku islamskich terrorystów w Paryżu”. Prezydent powiedział w tradycyjnym wywiadzie w Dniu Bastylii, że nie ma sensu dalsze przedłużanie stanu wyjątkowego w sposób nieokreślony. Kiedy włączyłem wiadomości i zobaczyłem najnowszą informację o ataku w Nicei, moja pierwsza myśl była taka: „idealne wyczucie czasu”. Kilka godzin później Francois Hollande miał wygłosić przemówienie. Powiedziałem wtedy do siebie: „Zaraz powie, że teraz musi przedłużyć stan wyjątkowy…”.

To było dokładnie to, co Hollande zadeklarował po ataku w Nicei.

Raport o tym, że Francja miała zakończyć stan wyjątkowy pojawił się w tym samym dniu, w którym atak miał przekonywająco dać podstawy do dalszego trwania stanu wyjątkowego.

Dla nieświadomych – stan wyjątkowy został wdrożony po atakach z 13 listopada w Paryżu (również „fałszywa flaga”).

Stan wyjątkowy pozwolił na rozlokowanie pomiędzy 6 a 7 tys. żołnierzy w publicznych miejscach, przede wszystkim do ochrony szkół, synagog, domów towarowych, ale zasadniczo do badania gruntu (i położenia fundamentów) pod państwo policyjne.

Artykuł ze strony internetowej „Human Rights Watch” z 20.05.2016 zadawał pytanie: „Czy stan wyjątkowy we Francji kiedykolwiek się zakończy?”. Pisano o tym, że stan wyjątkowy daje rządowi znaczne możliwości do przeszukań domów bez sądowego nakazu i narzucanie kontroli, które mają na celu ograniczać ruch ludzi, których władze uznają za zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

Prawdopodobnie nie usłyszysz o tym w nadchodzących dniach.

Tłumaczenie: mkmb
Źródło oryginalne: TheBurningBloggerOfBedlam.wordpress.com
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Aida 17.07.2016 14:17

    Głupia interpretacja. Państwo islamskie się przyznało do tego zamachu czyli co zależy im na stanie wyjątkowym we Francji? Wątpię …
    Czyli teraz w każdym ataku mamy dopatrywać się intencji rządu czy Hollanda, bez przesady, zakrawa mi to na jakąś chorą paranoję.

  2. Fenix 18.07.2016 06:17

    Zamach na zawołanie, nie wierzę ze politycy z wojskiem mnie ochronią ograniczając moją wolność , w rok po zamachu, zamach ? Przy takiej technice i inwigilacji to fałszywa flaga. To był zamach ochraniany i zabezpieczony przez służby , Holland dymisja !
    Czy politycy robią z Francuzów idiotów ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.