Zamach na prezydenta Wenezueli

Opublikowano: 05.08.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 825

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro podczas przemówienia w Caracas został zaatakowany przy użyciu dwóch dronów wypełnionych materiałami wybuchowymi. Lider Wenezueli oskarżył o atak kolumbijskiego prezydenta Juana Manuela Santosa.

W chwili, gdy prezydent przemawiał podczas parady wojskowej, eksplodowały ładunki wybuchowe, umieszczone na dwóch dronach. Uroczystości były poświęcone 81. rocznicy Boliwariańskiej Gwardii Narodowej Wenezueli. Obrażenia odniosło siedmiu żołnierzy Gwardii Narodowej. Maduro wyszedł z zamachu bez szwanku.

Źródło w policji poinformowało, że dron, który podleciał do trybuny, na której przemawiał Maduro, udało się zestrzelić.

Minister komunikacji Jorge Rodriguez poinformował, że prezydent wrócił już do swoich obowiązków i jest w kontakcie z najważniejszymi urzędnikami państwowymi oraz dowództwem armii w celu wyjaśnienia okoliczności zamachu.

“To był atak na moje życie, dziś próbowano mnie zabić. Nie mam wątpliwości, że za tym atakiem kryje się nazwisko Juana Manuela Santosa” – powiedział prezydent Wenezueli w państwowej telewizji. “Pierwsze wyniki śledztwa wskazują, że źródło finansowania tego zamachu znajduje się w Stanach Zjednoczonych, na Florydzie. Dlatego poprosiłem o pomoc prezydenta Donalda Trumpa. Mam nadzieję, że jest on gotów walczyć z terrorystami” – dodał.

Rząd Kolumbii określił te oskarżenia jako absurdalne. Kolumbijskie MSZ też wydało oświadczenie, odrzucając wszystkie zarzuty. „Jak zwykle prezydent Wenezueli stale oskarża Kolumbię, o wszystko, co się dzieje. Domagamy się szacunku dla prezydenta Juana Manuela Santosa, rządu i narodu kolumbijskiego” — czytamy w oświadczeniu.

Prezes Sądu Najwyższego Michael Moreno nazwał atak na Maduro aktem terrorystycznym. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Do przeprowadzenia zamachu na prezydenta Wenezueli przyznała się grupa opozycyjna, nazywająca siebie „Narodowym Ruchem Żołnierzy w Koszulach”. Powstała ona w 2014 roku i jest związana z byłym pilotem policyjnym Oscarem Perezem, który w ubiegłym roku porwał śmigłowiec i ostrzelał budynek Sądu Najwyższego.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.